Całodobowa Pomoc Drogowa – co wchodzi w zakres usług?

412

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Całodobowa Pomoc Drogowa. Na zdjęciu, przewrócony biały tir z białą naczepą. Jest podnoszony przez ciężki samochód pomocy drogowej. Tir przewrócił się na prawy bok, prawdopodobnie wjechał na rondo ze zbyt dużą prędkością.
Pośpiech nie popłaca, a praw fizyki nie da się oszukać.

W ruchu drogowym, kierowców spotyka wiele zdarzeń w wyniku których potrzebna jest interwencja Pomocy Drogowej. Bez względu na porę dnia, czy zabrakło paliwa, czy po prostu pojazd odmówił posłuszeństwa, konieczna jest interwencja mobilnego fachowca. Istnieją Całodobowa Pomoc Drogowa zakres usług.

Całodobowa Pomoc Drogowa – kiedy wezwać Pomoc Drogową

Jeszcze niedawno, Pomoc Drogowa kojarzona była wyłącznie z holowaniem samochodu i niekoniecznie po zachodzie słońca. Ciągły rozwój branży oraz konkurencja rynkowa doprowadziły do tego, że usługi są świadczone całodobowo. Całodobowa Pomoc Drogowa nie zajmuje się samym holowaniem. Na drodze może nas zaskoczyć całe multum sytuacji. Żona zapomniała zatankować, złapaliśmy gumę, a koło zapasowe wraz z lewarkiem zostało w garażu. To najmniejszy kaliber możliwych przygód drogowych. Jeśli znamy podstawy mechaniki i mamy „na pokładzie” narzędzia, wtedy istnieje taka możliwość, że pomożemy sobie sami. Jednak gdy po prostu „nie jedzie”, i nie mamy pojęcia gdzie tkwi przyczyna, jedynym wyjściem jest skorzystanie z usług Pomocy Drogowej.

Specjaliści po przybyciu na miejsce postarają się uruchomić pojazd, jeśli uznają, że usunięcie usterki od ręki jest niemożliwe zaproponują odholowanie samochodu (w takich momentach dobrze jest mieć odpowiednie ubezpieczenia assistance, obejmujące wiele opcji pomocy). Gdy samochód będzie uczestnikiem zdarzenia bądź wypadku drogowego skorzystanie z usług Pomocy Drogowej, staje się koniecznością.

Obecnie, firmy świadczące Całodobową Pomoc Drogową posiadają w zakresie swoich usług: holowanie, naprawę bądź próbę uruchomienia pojazdu, świadczą mobilne usługi wulkanizacyjne, awaryjnie otwierają drzwi, dostarczą paliwo, a gdy zabraknie prądu to też pomogą, coraz częściej można liczyć na samochód zastępczy oraz wiele innych usług. Rozwiązaniem problemu może być pomocdrogowaszczecin24.pl

Całodobowa Pomoc Drogowa – samochody osobowe i dostawcze

Całodobowa Pomoc Drogowa.
W tym przypadku wystarczy użycie lawety.

W przypadku pojazdów lżejszych, takich jak motocykl, quad, samochód osobowy, czy też samochód dostawczy, bardzo często wystarczy laweta będąca fundamentalnym rozwiązaniem w działaniach Całodobowej Pomocy Drogowej. Jednak również te pojazdy biorą udział w zdarzeniach, gdzie laweta nie wystarczy. Wtedy do akcji wkraczają wyciągarki, dźwigi, bądź inny sprzęt specjalistyczny. Usługi holownicze często są świadczone na rzecz firm, gdzie zachodzi potrzeba przewiezienia jednego bądź wielu samochodów i nie jest to związane z awarią czy zdarzeniem drogowym. Ciągle słyszymy o prawdziwej pladze porzuconych pojazdów na terenie całego kraju, otwarte granice również dokładają swoje trzy grosze. Przy usuwaniu wraków często są angażowane podmioty Całodobowej Pomocy Drogowej.

Całodobowa Pomoc Drogowa – waga ciężka

Całodobowa Pomoc Drogowa.
Tutaj prawdopodobnie, uszkodzona została oś przednia.

Pojazdy o dużej wadze, czy gabarycie wymagają użycia sprzętu, spełniającego odpowiednie wymagania. Jeżeli ciężki pojazd „tylko” uległ awarii, przede wszystkim podejmowana jest próba usunięcia usterki. Jeśli to się nie powiedzie podejmowane jest holowanie. Z racji na duży ciężar i wymiary, konieczne jest stosowanie innego sprzętu i technik pomocy. Samo holowanie samochodu ciężarowego czy autobusu, wymaga zastosowania sztywnego holu. Ten typ pomocy stosowany jest gdy w pojeździe holowanym sprawna jest oś przednia. Gdy oś przednia została uszkodzona, używany jest tzw. motylek. W każdym przypadku, koniecznością jest posiadanie odpowiedniego holownika o dużej mocy, zapewniającego bezpieczny transport.

Całodobowa Pomoc Drogowa, również ta branża podlega ciągłemu rozwojowi i ewolucji. Jeszcze niedawno kierowca, którego samochód uległ awarii podczas nocnej podróży, musiał spędzić noc na poboczu aby uzyskać pomoc o poranku. Współczesna Całodobowa Pomoc Drogowa, to nie tylko usługa holowania. Nie dość, że pomoc możemy uzyskać będąc na drugim końcu Europy, to w niektórych przypadkach otrzymamy do dyspozycji samochód zastępczy. Czas „firm” świadczących wyłącznie auto-holowanie w godzinach 8:00 – 16:00, bezpowrotnie minął.

Polecam materiał wideo: Postępowanie przy wypadku drogowym

Może cię również zainteresować: Kontrola drogowa – uprawnienia innych służb

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia