Wywiad z Prezesem PCK w Legionowie

499

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad z Prezesem PCK w Legionowie
Wywiad z Prezesem PCK w Legionowie

W kolejnej audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” usłyszycie wywiad z Prezesem PCK w Legionowie. Rozmowę z Wojciechem Popielą Prezesem przeprowadzili wspólnie Paweł oraz Dominik Kubalski.

Wywiad z Prezesem PCK w Legionowie – honorowym dawcą krwi

Nasz rozmówca – Wojciech Popiela jest honorowym dawcą krwi, który regularnie oddaje krew od 2014 roku. Wszystko zaczęło się od pasji Wojciecha Popieli jaką są sporty motorowe. Pewnego dnia dostał wiadomość, że jeden z jego kolegów uległ wypadkowi i była mu potrzebna krew. Wówczas nasz rozmówca zgłosił się na ochotnika do oddania krwi. Niestety poszkodowany zmarł. Wojciech Popiela wtedy stwierdził, że warto oddawać krew, aby ratować ludzkie życie. Zwłaszcza, że krew jest niezbędna na stole operacyjnym, a do tej pory nie opracowano jej substytutu. Nasz gość na chwilę obecną oddał łącznie 35 litrów krwi. Jak sam mówi to „wciąga niczym nałóg”. Jednak ten nałóg pozwala uratować ludzkie życie, a tego nie da się wycenić.

Wywiad z Prezesem PCK w Legionowie – krwiodawstwo w Legionowie

Prezes rejonowego oddziału PCK w Legionowie przyjechał do Legionowa w 2009 roku. Wówczas nasz gość otrzymał propozycję pracy w Klubie Honorowych Dawców w Legionowie. Parę lat później nasz gość został wybranym prezesem przez społeczność honorowych dawców krwi.

Polski Czerwony Krzyż w Legionowie raz w miesiącu sprowadza do miasta krwiobus, aby każdy chętny legionowianin mógł oddać krew na miejscu. W Legionowie nie ma punktu poboru krwi, a zatem krwiodawcy muszą jeździć między innymi do Warszawy. Z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mogą jeździć chociażby ze względu na obowiązki rodzinne.

Krwiodawcą może zostać każdy kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych. Jeśli chcą Państwo je poznać to na na fanpage’u PCK w Legionowie jest wszystko opisane. W ramach ciekawostki możemy zdradzić, po dopiero po 2 tygodniach od zabiegu stomatologicznego możemy pójść na oddanie krwi. Ponadto na stronach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Wojskowego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje potrzebne do tego, aby zostać dawcą krwi.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy z prezesem rejonowego oddziału PCK w Legionowie.

Wywiad z Prezesem PCK w Legionowie, Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 1

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 2

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 3

Na koniec polecamy Państwu archiwalny wywiad z Wojciechem Popielą dostępny pod tym linkiem. Z pewnością podcast Marcina Pietraszka również może Państwa zainteresować.

W związku z tym, że mogą być Państwo zainteresowani odsłuchem innych podcastów z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” wszystkie archiwalne audycje zamieszczamy pod tym linkiem.

Partnerem audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia