Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji

249

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Już po raz jedenasty Peugeot był partnerem Wielkiej Gali Integracji

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji, która odbyła się 5 listopada w warszawskiej Arenie Ursynów. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce, organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym właśnie dniu spotykają się ludzie, których łączy idea świata bez barier.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – znaczenie wydarzenia

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnościami w Polsce, w pełni przystosowane do odbiorców ze szczególnymi potrzebami. W tym dniu spotykają się osoby niepełnosprawne z przedstawicielami mediów, polityki, organizacji pozarządowych, jak również patroni medialni wydarzenia. Tegoroczna gala była pierwszym spotkaniem na żywo, po dwóch latach organizacji w trybie online, spowodowanej pandemią Covid. Gala odbyła się już po raz 27 i była okazją do podsumowań, wspomnień oraz rozmów o tym co ważne. Miłość była tematem przewodnim tegorocznej gali. Zdaniem organizatorów to właśnie miłość jest lekarstwem i nadzieją na przetrwanie w tak trudnych czasach. Ewa Pawłowska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji zaznaczyła: „To właśnie miłość jest energią, która napędza nasze działania, daje nam siłę”. Galę poprowadzili: Bogumiła Siedlecka- Goślicka, Małgorzata Szumowska, Ewa Pawłowska, a także dziennikarz Tomasz Wolny. W wydarzeniu wzięło udział aż 1500 osób z całej Polski. a ponad 3500 osób śledziło transmisję w internecie. Więcej przeczytać możemy na przykład na stronie:http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2046992

Gwiazdy Wielkiej Gali Integracji

W tym dniu tradycyjnie nie zabrakło występów artystycznych. W niezwykły klimat przenieśli nas Paulina i Bartek Gruszeccy – wyjątkowe, śpiewające małżeństwo. Parę połączyła miłość do muzyki i do dzisiejszego dnia wspólnie koncertują. Kobieta mimo, iż choruje na rdzeniowy zanik mięśni, cudownie sprawdza się w roli artystki, żony oraz matki. Ich wykonanie polskiej wersji, znanego utworu Lady Gagi, pt. „Shallow” zostało nagrodzone ogromnymi brawami widzów zgromadzonych w Arenie Ursynów. Później na scenie pojawił się kolejny, niezwykły duet, tym razem taneczny – Joanna i Dariusz Popławscy. Małżeństwo tancerzy od lat odnosi sukcesy na turniejach dla osób niewidomych. Mogą się oni pochwalić tytułem Mistrzów Świata w stylu latynoamerykańskim, a także Vice Mistrzów w stylu standardowym. Muzyczną gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski, jeden z najbardziej charyzmatycznych osobowości wokalnych polskiej sceny muzycznej. O oprawę muzyczną Wielkiej Gali Integracji zadbał Bartek „MesBrutah” Dzienkiewicz.

Medale, stypendia i wyróżnienia

W trakcie Wielkiej Gali Integracji zostały przyznane medale, stypendia i wyróżnienia

Podczas gali tradycyjnie zostały wręczone medale, stypendia i wyróżnienia. Stypendium im. Piotra Pawłowskiego, w wysokości 10 000 zł otrzymał 31-letni Patryk Grab, mieszkaniec DPS-u. Mężczyzna prowadzi kanał na YouTube „Całe życie na kolanach”, jak również jest finalistą konkursu „Człowiek bez barier”. W trakcie gali wręczono także Medale Przyjaciel Integracji. Są to wyróżnienia przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W tym roku wyróżnienia trafiły do:

-Piotra Marii Śliwickiego – prezesa zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA

-Izabeli Sopalskiej, założycielki i prezeski Fundacji Kulawa Warszawa. Kobieta wraz z Fundacją od pierwszych dni wojny na Ukrainie wspiera uchodźców z niepełnosprawnościami

-Tomasza Wolnego, który jest Ambasadorem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Wielka Gala Integracji odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, jak również partnerów, bez których nie byłoby to możliwe. Jednym z głównych partnerów okazała się marka Peugeot, która już po raz jedenasty wsparła to wydarzenie.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – marka, która pomaga

Marka Peugeot już po raz jedenasty była Partnerem Wielkiej Gali Integracji i zaprezentowała ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością. W 2013 roku otrzymała wyróżnienie – Medal Przyjaciela Integracji za program Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością. W ramach programu prowadzonego od 2011 roku, marka Peugeot oferuje wsparcie w dostosowaniu samochodu do indywidualnych potrzeb. Doradza, jak również oferuje formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup. W 2012 roku marka Peugeot po raz pierwszy została partnerem Wielkiej Gali i od tej pory jest nim co roku. Marka Peugeot i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom wzięli udział w bezprecedensowym projekcie. Polegał on na adaptacji samochodu Peugeot Partner na potrzeby kierowcy z czterokończynowym porażeniem. Pierwszym etapem projektu było ufundowanie przez Peugeot Polska samochodu bazowego – Peugeot Partnera. Kolejnym natomiast sfinansowanie skomplikowanej i kosztownej adaptacji. W wyniku czego powstał model przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Peugeot od lat wspiera w Polsce mobilność osób z niepełnosprawnościami, czego przykładem może być historia Mateusza Puszkarskiego. Mężczyzna odnosił ogromne sukcesy w łyżwiarstwie szybkim, został nawet powołany do kadry olimpijskiej. Wszystko zmieniło się w jednej chwili, kiedy Mateusz skoczył do wody, w wyniku czego stał się całkowicie sparaliżowany. Nie zatrzymało go to jednak w realizacji swoich planów, ukończył studia prawnicze i został aplikantem radcowym. Do powrotu do normalnego życia brakowało mu tylko samodzielności w poruszaniu się, a więc samochodu przystosowanego do jego stanu. Dzięki determinacji i pomocy wielu osób i firm udało się stworzyć odpowiedni model dla Mateusza. Peugeot ufundował potrzebny samochód – model Partner – a w międzyczasie kolejne podmioty rozpoczęły przebudowę auta. W konsekwencji powstał samochód sterowany dżojstikiem, który dla Mateusza był spełnieniem marzeń.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – dostosowania dla niepełnosprawnych

Peugeot 208 PureTech 82KM
Marka Peugeot podczas Wielkiej Gali Integracji zaprezentowała ofert przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnościami.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – marka, która pomaga. Podczas tegorocznej Wielkiej Gali Integracji marka Peugeot przedstawiła przede wszystkim ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnościami oraz do ich opiekunów. Modele Peugeot e-Expert oraz e-Traveller w wersji w 100% elektrycznej zostały zaadaptowane do bezpiecznego i wygodnego przewozu osób z niepełnosprawnościami. W modelach tych, w komfortowy sposób możemy przewieźć od 5 aż do 8 osób łącznie z wózkiem. Obecnie adaptacje wymienionych modeli dla wózków jest możliwa na bazie wersji wyposażonej w baterię o pojemności 50 lub 75 kWh. Do głównych zalet adaptacji zaliczyć możemy. Po pierwsze obniżoną podłogę, która ułatwia podróż oraz rampę najazdową o łagodnym kącie wzniesienia. Po drugie zawansowane rozwiązania konstrukcyjne, jak również dbałość o szczegóły wykończenia wnętrza oraz homologacja EU. Kolejną zaletą jest system elektrycznego napinania przednich pasów wózka zwiększający komfort i łatwość obsługi.

Do dodatkowych adaptacji zaliczyć możemy składane fotele montowane w tylnej części pojazdu. W wyniku czego zwiększają one możliwości przewozowe i jednocześnie ułatwiają obsługę. Świetnym rozwiązaniem jest również podświetlana podłoga w tylnej części oraz tylne pasy z napinaczami unieruchamiające wózek. Szereg udogodnień sprawia, że wymienione modele pozwalają w komfortowy sposób podróżować osobie z niepełnosprawnościami. W konsekwencji czego staje on się bardziej mobilny i co najważniejsze bardziej samodzielny.

Przeczytaj również: Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych

Słuchaj nas online!

Foto: Peugeot

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia