Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji

0
103
Już po raz jedenasty Peugeot był partnerem Wielkiej Gali Integracji

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji, która odbyła się 5 listopada w warszawskiej Arenie Ursynów. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce, organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym właśnie dniu spotykają się ludzie, których łączy idea świata bez barier.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – znaczenie wydarzenia

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnościami w Polsce, w pełni przystosowane do odbiorców ze szczególnymi potrzebami. W tym dniu spotykają się osoby niepełnosprawne z przedstawicielami mediów, polityki, organizacji pozarządowych, jak również patroni medialni wydarzenia. Tegoroczna gala była pierwszym spotkaniem na żywo, po dwóch latach organizacji w trybie online, spowodowanej pandemią Covid. Gala odbyła się już po raz 27 i była okazją do podsumowań, wspomnień oraz rozmów o tym co ważne. Miłość była tematem przewodnim tegorocznej gali. Zdaniem organizatorów to właśnie miłość jest lekarstwem i nadzieją na przetrwanie w tak trudnych czasach. Ewa Pawłowska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji zaznaczyła: “To właśnie miłość jest energią, która napędza nasze działania, daje nam siłę”. Galę poprowadzili: Bogumiła Siedlecka- Goślicka, Małgorzata Szumowska, Ewa Pawłowska, a także dziennikarz Tomasz Wolny. W wydarzeniu wzięło udział aż 1500 osób z całej Polski. a ponad 3500 osób śledziło transmisję w internecie. Więcej przeczytać możemy na przykład na stronie:http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2046992

Gwiazdy Wielkiej Gali Integracji

W tym dniu tradycyjnie nie zabrakło występów artystycznych. W niezwykły klimat przenieśli nas Paulina i Bartek Gruszeccy – wyjątkowe, śpiewające małżeństwo. Parę połączyła miłość do muzyki i do dzisiejszego dnia wspólnie koncertują. Kobieta mimo, iż choruje na rdzeniowy zanik mięśni, cudownie sprawdza się w roli artystki, żony oraz matki. Ich wykonanie polskiej wersji, znanego utworu Lady Gagi, pt. “Shallow” zostało nagrodzone ogromnymi brawami widzów zgromadzonych w Arenie Ursynów. Później na scenie pojawił się kolejny, niezwykły duet, tym razem taneczny – Joanna i Dariusz Popławscy. Małżeństwo tancerzy od lat odnosi sukcesy na turniejach dla osób niewidomych. Mogą się oni pochwalić tytułem Mistrzów Świata w stylu latynoamerykańskim, a także Vice Mistrzów w stylu standardowym. Muzyczną gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski, jeden z najbardziej charyzmatycznych osobowości wokalnych polskiej sceny muzycznej. O oprawę muzyczną Wielkiej Gali Integracji zadbał Bartek “MesBrutah” Dzienkiewicz.

Medale, stypendia i wyróżnienia

W trakcie Wielkiej Gali Integracji zostały przyznane medale, stypendia i wyróżnienia

Podczas gali tradycyjnie zostały wręczone medale, stypendia i wyróżnienia. Stypendium im. Piotra Pawłowskiego, w wysokości 10 000 zł otrzymał 31-letni Patryk Grab, mieszkaniec DPS-u. Mężczyzna prowadzi kanał na YouTube “Całe życie na kolanach”, jak również jest finalistą konkursu “Człowiek bez barier”. W trakcie gali wręczono także Medale Przyjaciel Integracji. Są to wyróżnienia przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W tym roku wyróżnienia trafiły do:

-Piotra Marii Śliwickiego – prezesa zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA

-Izabeli Sopalskiej, założycielki i prezeski Fundacji Kulawa Warszawa. Kobieta wraz z Fundacją od pierwszych dni wojny na Ukrainie wspiera uchodźców z niepełnosprawnościami

-Tomasza Wolnego, który jest Ambasadorem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Wielka Gala Integracji odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, jak również partnerów, bez których nie byłoby to możliwe. Jednym z głównych partnerów okazała się marka Peugeot, która już po raz jedenasty wsparła to wydarzenie.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – marka, która pomaga

Marka Peugeot już po raz jedenasty była Partnerem Wielkiej Gali Integracji i zaprezentowała ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością. W 2013 roku otrzymała wyróżnienie – Medal Przyjaciela Integracji za program Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością. W ramach programu prowadzonego od 2011 roku, marka Peugeot oferuje wsparcie w dostosowaniu samochodu do indywidualnych potrzeb. Doradza, jak również oferuje formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup. W 2012 roku marka Peugeot po raz pierwszy została partnerem Wielkiej Gali i od tej pory jest nim co roku. Marka Peugeot i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom wzięli udział w bezprecedensowym projekcie. Polegał on na adaptacji samochodu Peugeot Partner na potrzeby kierowcy z czterokończynowym porażeniem. Pierwszym etapem projektu było ufundowanie przez Peugeot Polska samochodu bazowego – Peugeot Partnera. Kolejnym natomiast sfinansowanie skomplikowanej i kosztownej adaptacji. W wyniku czego powstał model przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Peugeot od lat wspiera w Polsce mobilność osób z niepełnosprawnościami, czego przykładem może być historia Mateusza Puszkarskiego. Mężczyzna odnosił ogromne sukcesy w łyżwiarstwie szybkim, został nawet powołany do kadry olimpijskiej. Wszystko zmieniło się w jednej chwili, kiedy Mateusz skoczył do wody, w wyniku czego stał się całkowicie sparaliżowany. Nie zatrzymało go to jednak w realizacji swoich planów, ukończył studia prawnicze i został aplikantem radcowym. Do powrotu do normalnego życia brakowało mu tylko samodzielności w poruszaniu się, a więc samochodu przystosowanego do jego stanu. Dzięki determinacji i pomocy wielu osób i firm udało się stworzyć odpowiedni model dla Mateusza. Peugeot ufundował potrzebny samochód – model Partner – a w międzyczasie kolejne podmioty rozpoczęły przebudowę auta. W konsekwencji powstał samochód sterowany dżojstikiem, który dla Mateusza był spełnieniem marzeń.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – dostosowania dla niepełnosprawnych

Peugeot 208 PureTech 82KM
Marka Peugeot podczas Wielkiej Gali Integracji zaprezentowała ofert przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnościami.

Peugeot partnerem Wielkiej Gali Integracji – marka, która pomaga. Podczas tegorocznej Wielkiej Gali Integracji marka Peugeot przedstawiła przede wszystkim ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnościami oraz do ich opiekunów. Modele Peugeot e-Expert oraz e-Traveller w wersji w 100% elektrycznej zostały zaadaptowane do bezpiecznego i wygodnego przewozu osób z niepełnosprawnościami. W modelach tych, w komfortowy sposób możemy przewieźć od 5 aż do 8 osób łącznie z wózkiem. Obecnie adaptacje wymienionych modeli dla wózków jest możliwa na bazie wersji wyposażonej w baterię o pojemności 50 lub 75 kWh. Do głównych zalet adaptacji zaliczyć możemy. Po pierwsze obniżoną podłogę, która ułatwia podróż oraz rampę najazdową o łagodnym kącie wzniesienia. Po drugie zawansowane rozwiązania konstrukcyjne, jak również dbałość o szczegóły wykończenia wnętrza oraz homologacja EU. Kolejną zaletą jest system elektrycznego napinania przednich pasów wózka zwiększający komfort i łatwość obsługi.

Do dodatkowych adaptacji zaliczyć możemy składane fotele montowane w tylnej części pojazdu. W wyniku czego zwiększają one możliwości przewozowe i jednocześnie ułatwiają obsługę. Świetnym rozwiązaniem jest również podświetlana podłoga w tylnej części oraz tylne pasy z napinaczami unieruchamiające wózek. Szereg udogodnień sprawia, że wymienione modele pozwalają w komfortowy sposób podróżować osobie z niepełnosprawnościami. W konsekwencji czego staje on się bardziej mobilny i co najważniejsze bardziej samodzielny.

Przeczytaj również: Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych

Słuchaj nas online!

Foto: Peugeot