Grecja na jachcie – czy czarter jachtów w Grecji to dobry kierunek na spokojną wyprawę z dziećmi?

368

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

grecja na jachcie

Idylla – beztroskie, sielankowe życie, pozbawione trosk, to bez wątpienia określenia, które kojarzymy z krajem Hellenów. Czy takie mogą być wakacje w rodzinnym gronie na greckim wybrzeżu? Oczywiście, że tak! Zdecyduj się na wynajem jachtu w Grecji i przekonaj się, że Twój urlop z rodziną może być niezapomnianą, spokojną przygodą!

Cykady na Cykladach, czyli wspaniały grecki archipelag

„Jest bardzo, bardzo, bardzo cicho…” – tymi słowami Kora z zespołu Maanam rozpoczynała swój utwór opisujący Cyklady. To bezbłędne określenie na te przepiękne wyspy greckie, które śmiało mogą konkurować nawet z Karaibami. Rajskie, nieprzepełnione plaże, spokojnie i piękne miasteczka w stylu Santorini oraz przyjaźnie nastawieni mieszkańcy wysp – oto co doceniają fani Hellady.

Cyklady to archipelag znajdujący się w południowo-zachodniej części Morza Egejskiego, oddalony o około 180 km od Pireusu obok Aten. W skład archipelagu wchodzi ponad 200 wysp, co czyni ten rejon Morza Egejskiego bardzo atrakcyjnym do żeglugi. Do najważniejszych wysp tego greckiego archipelagu zaliczamy: Sifnos, Ios, Amorgos, Milos oraz Naksos.

Krajobraz wysp jest typowo górzysty. To dominująca cecha charakterystyczna greckich wysp. W połączeniu z bardzo mocnym błękitem Morza Egejskiego daje absolutnie malowniczy efekt, a widoki zapierają dech w piersi. Co więcej, Cyklady znane są również z wielu pięknych plaż. Większość z nich, nawet w sezonie letnim, jest praktycznie pusta, co czyni je naprawdę wyjątkowymi. Dlatego też Grecja, a w szczególności Cyklady, to idealna destynacja na rodzinny urlop z dziećmi. Co więcej, wynajem łodzi w Grecji, to najlepsze rozwiązanie na zaplanowanie takiego urlopu!

Jak wyczarterować jacht?

Zachęcony tytułem wstępu na podróż po akwenach Morza Egejskiego zadajesz sobie pytanie, jak to wszystko zrealizować? Spieszymy z odpowiedzią! Najlepszym i najprostszym sposobem na czarter jachtu będzie rezerwacja poprzez stronę internetową. Na polskim rynku czarter jachtów w Grecji oferuje m.in. GlobTourist.

Zanim dokonasz rezerwacji, warto odpowiedzieć sobie na parę pytań związanych z podróżą. W ile osób planujesz podróż? Na jak długo? Jeżeli nie posiadasz uprawnień do żeglugi morskiej na jachtach lub masz bardzo małe doświadczenie, będzie również obowiązkowa obecność skipera, czyli kapitana jachtu. Kluczową kwestią będzie również to, czy czarter jachtu zakończy się w tej samej marinie, czy w innej. Ponadto musisz wiedzieć, ile kosztuje wynajęcie jachtu w Grecji. Jeżeli jesteś zdecydowany i szybko udało Ci się odpowiedzieć na powyższe pytania, to w dalszej części artykułu opiszemy, jak czarter wygląda w praktyce.

Jak wygląda czarter jachtu?

Praktycznie każdy czarter jachtu zaczyna się od wstępnej rezerwacji dokonywanej poprzez stronę internetową lub telefonicznie. Gdy nadchodzi wielki dzień rozpoczęcia podróży, należy stawić się w umówionym porcie, gdzie trzeba udać się do biura armatora lub opiekuna jachtu. Podczas przejmowania łodzi, należy skrupulatnie sprawdzić cały jacht, a o ewentualnych stwierdzonych nieprawidłowościach zawiadomić armatora. Po dopełnieniu wszelkich formalności nie pozostaje nic innego, jak poluzować wszelkie cumy, wybrać kotwice i wyruszyć ze swoją rodzinną załogą na wspaniały rejs!

Po zakończeniu rejsu należy zgłosić się ponownie do naszego armatora jachtu, aby „wymeldować” się z portu. Armator dokładnie sprawdzi stan łodzi oraz jego wyposażenie. Jeżeli nie będzie miał uwag, podpisze protokół odbioru, a nasze wakacje dobiegną końca.

Podsumowując, jeżeli marzą Ci się beztroskie rodzinne wakacje, to czarter jachtu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zapierające dech w piersi widoki, rajskie plaże oraz swoboda morskiej żeglugi to czynniki, które mogą sprawić, że urlop z dziećmi będzie niezapomnianą przygodą!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia