Bez wizy poza Europę. Do których krajów spoza UE można wjechać wyłącznie z paszportem?

bezwizowe podróże poza Europę

345

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

podróżowanie bez wizy na sam paszport poza Europę
wyjazdy bezwizowe poza Europę

Upodobania Polaków zmieniają się wraz z upływem lat i coraz częściej zdarza się, że obywatele naszego kraju wybierają się na wakacje w kraje oddalone o tysiące kilometrów od miejsca zamieszkania. Jeżeli planujesz opuścić na chwilę swój kontynent, aby poznać kulturę dalekich egzotycznych zakątków, musisz liczyć się z tym, że niektóre z państw wymagają od wjeżdżających na ich teren turystów okazania wizy. Da się jednak znaleźć również miejsca, do których bez problemu dostaniesz się bez tego dokumentu.

Pragniesz odkrywać piękno obcych krajów i nie masz czasu ani ochoty na wyrabianie wizy? Nie ma się czym przejmować – obecnie istnieją aż 184 kraje, które bez najmniejszego problemu możesz zobaczyć, posiadając jedynie ważny dokument paszportowy. Wybór jest spory. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić niektóre z miejsc wartych poznania, do których odwiedzenia dobrym pretekstem może być np. majówka.

Bez wizy do USA

Do listopada 2019 roku każda osoba chcąca podróżować do Stanów Zjednoczonych była zmuszona do wyrobienia wizy turystycznej. Od momentu włączenia naszego kraju do programu ruchu bezwizowego zasady te uległy zmianie. Jeżeli chcesz na własne oczy zobaczyć Stany, wystarczy zarejestrować się w elektronicznym systemie autoryzacji podróży, tzw. ESTA. Po otrzymaniu zgody na wjazd obywatele Polski mogą przebywać na terenie USA przez okres nieprzekraczający 90 dni. Stany zachwycają przyjezdnych swoją odmiennością i różnorodnością pod względem zarówno kulturowym, jak i krajobrazowym. To miejsce pełne uśmiechniętych ludzi i ulicznego jedzenia, które nie da Ci o sobie zapomnieć.

Kanada

Kraj liścia klonowego już od dłuższego czasu zezwala na wjazd Polakom nieposiadającym wizy. Z polskim dokumentem paszportowym wolno Ci przebywać w Kanadzie aż przez pół roku. Wspaniałe parki narodowe, lazurowe jeziora, rwące wodospady i lasy pełne dzikiej fauny i flory typowej dla mroźnych rejonów. Kanada ma do zaoferowania mnóstwo naturalnego piękna niespotykanego w żadnym innym regionie świata. Z uwagi na stosunkowo niewielką liczbę mieszkańców i ogromny obszar kraj ma do zaoferowania przede wszystkim atrakcje o charakterze przyrodniczym, choć i Toronto, Ottawę, Montreal czy Vancouver warto zobaczyć.

Japonia bez wizy

Na 90 dni bez wizy można udać się także do kraju wschodzącego słońca i kwitnącej wiśni. Niezależnie od tego, czy chodzi o cele służbowe, czy turystyczne. Ludzie, którzy odwiedzili to miejsce, twierdzą jednogłośnie, że jest wręcz „nie z tego świata”. Jedyna w swoim rodzaju kuchnia, kolorowe neony i tłumy na ulicach oraz nowoczesne technologie kontrastujące z wszechobecnym przywiązaniem do tradycji – Japonia to z całą pewnością miejsce niepowtarzalne, które wyróżnia się pod wieloma względami.

Maroko

Imponujących rozmiarów Sahara czy pełen elementów bogatej tureckiej kultury Marrakesz. To jedne z najbardziej charakterystycznych miejsc tego niesamowitego państwa. Jeżeli chcesz przejechać się na wielbłądzie po pustyni, a potem wypocząć na plaży w promieniach słońca, Maroko cię zachwyci. Wielu turystów wybiera ten kraj ze względu możliwość dotarcia do niego tanimi liniami lotniczymi. Osoby odwiedzające go mają prawo do pobytu przez 90 dni.

Wymieniliśmy tylko kilka spośród wielu miejsc, które możesz odwiedzić, legitymując się jedynie polskim paszportem. Stale aktualizowane informacje dotyczące tego, do jakich państw da się wjechać bez wizy, znajdziesz m.in. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pamiętaj, że w wielu krajach, szczególnie tych położonych w Afryce, da się otrzymać wizę od razu po przyjeździe. Sprawdź też, czy w miejscu, do którego planujesz się wybrać, istnieje możliwość otrzymania tzw. „wizy do ręki”. Gdzie indziej, np. w przypadku podróży do Wietnamu, o której więcej przeczytasz na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-do-wietnamu-jak-sie-przygotowac, możesz łatwo i szybko wyrobić wizę elektroniczną przez internet. Wjeżdżając na terytorium danego państwa, musisz dostosować się do wyznaczonych zasad dotyczących czasu pobytu. To czas który jest z góry określony i może różnić się w zależności od miejsca docelowego.

Warto zaznaczyć, że polski paszport jest dokumentem uznawanym w wielu krajach. Aktualnie znajdujemy się (wraz z Węgrami) na dziewiątym miejscu wśród państw, których obywatele mogą podróżować po największej liczbie krajów, nie posiadając wizy. Jeżeli nie masz jeszcze paszportu, to znajdź urząd paszportowy w swojej najbliższej okolicy. Złóż wniosek przez Internet. Aby przyspieszyć cały proces i poczekaj aż otrzymasz informację o tym, że Twój dokument czeka na odbiór.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia