Poparzeni Kawą czyli Kawa w podróży?

Czy kawa może być niebezpieczna w podróży? tak, poparzenia kawą się zdarzają ale mamy na to sposób

460

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kawa w podróży

Poparzeni Kawą to nazwa popularnego zespołu muzycznego, niestety geneza nazwy to nierozważne zachowanie w czasie jazdy a wtedy potrzebujemy szybkiej pomocy. Czym leczyć oparzenia nie tylko kawą? Miej w apteczce żel na oparzenia, tak na wszelki wypadek.

Kawa w podróży? Czemu nie ?

Kawa w podróżyWielu kierowców sięga po nią jako środek przeciwdziałający uczuciu zmęczenia podczas długiej jazdy. Czy wiesz jakie negatywne skutki ten sposób pobudzenia może nieść za sobą? Pewnie niejedna osoba będzie zaskoczona, ale picie kawy podczas prowadzenia pojazdu stanowi potencjalne zagrożenie. Gorący napój może nie tylko spowodować rozproszenie uwagi kierowcy, ale również znacznie ograniczać widoczność.

Długa trasa jest bardzo męcząca dla kierowców. Aby zapobiec senności bardzo często sięgają oni właśnie po gorący napój kofeinowy. Podczas wielogodzinnych i nocnych podróży zapewnia ona szybki efekt pobudzenia, by móc kontynuować jazdę. Dodatkowo, nawet badania przeprowadzane w tym kierunku pokazały (wg danych Departamentu Obrony Australii), że odpowiednie dawki kofeiny w pewnym stopniu pomagają zniwelować negatywny wpływ braku snu na dyspozycję kierowcy. Pamiętajmy jednak, że należy do tego podchodzić z dystansem, ponieważ jej nadmiar może mieć negatywne skutki „Nie każdy organizm reaguje na kofeinę w ten sam sposób, ale nawet jeśli napój faktycznie zmniejszy poczucie senności, to efekt ten jest krótkotrwały i nie może zastąpić prawdziwego odpoczynku” – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Kawa w podróży może rozproszyć Twoją uwagę i przyczynić się do ograniczenia widoczności

Tak więc jeśli chcesz podczas podróży wspomóc się kawą, zrób to podczas przerwy w podróży. Jest to przede wszystkim okazja do krótkiego odpoczynku, ale również najbezpieczniejszy wybór. Pamiętaj, że spożywanie gorącego napoju w czasie jazdy może stać się przyczyną zagrożenia na drodze. – „Jeżeli kawa rozleje się w samochodzie, kierowca zamiast na prowadzeniu auta skupi się na tym, by zminimalizować ryzyko poparzenia oraz zniszczenia tapicerki, a wtedy niezwykle łatwo o tragedię” – ostrzegają trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault. Rozproszenie uwagi kierowcy należy do najczęstszych przyczyn wypadków, w których ktoś traci życie lub zostaje ciężko ranny. Jeśli tylko się oparzysz wystarczy sięgnąć po żel na oparzenia.

Przeczytaj Kaskadowy pomiar prędkości-nowy sposób na kierowców?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia