Wycieczka do Medjugorie – dlaczego warto skorzystać z usług biura pielgrzyma?

Medjugorie to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc Świętych.

717

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pielgrzymka do medziugorje - krzyż na górze
pielgrzymka do medjugorje

Wyjazd do Medjugorie to dla wielu osób wyjątkowe przeżycie duchowe. Organizacja takiej wyprawy wymaga dużej ilości czasu, pracy i zaangażowania. Oczywiście, można to wszystko załatwić na własną rękę, cieszyć się swobodą i mieć wszystko pod kontrolą. Znacznie prościej i szybciej jest skorzystać z usług pielgrzymkowego biura podróży, które zapewnia kompleksową organizację i opiekę nad uczestnikami w czasie wycieczki do Medjugorie.

Powodów, dlaczego warto postawić na wyjazd z biurem pielgrzymkowym jest sporo. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę doświadczenie i wiedzę osób organizujących wyjazdy pielgrzymkowe. W biurach pracują nie tylko przewodnicy i podróżnicy, ale i opiekunowie duchowi, najczęściej księża bądź zakonnicy, którzy również znają się na organizowaniu pielgrzymek. Biuro zarezerwuje za nas bilety lotnicze, nocleg, wynajmie autokar czy urozmaici plan wyjazdu do Medjugorie.

Opieka nad uczestnikami wyjazdu to również ważny aspekt podróży. Poza dbaniem o standardy bezpieczeństwa w pielgrzymkach biorą udział też osoby uduchowione, spośród których zazwyczaj jedna staje się swoistym duchowym przewodnikiem na drodze w poszukiwaniu Boga i pogłębiania wiary. Ponadto uczestnicy biorą udział w mszach świętych i modlitwach (nierzadko w pięknych i malowniczych miejscach).

W Medjugorie samodzielnie można się poruszać i zwiedzać okolicę. Warto jednak pamiętać, że czasami może to być trudne, szczególnie dla osób, które nie znają języka chorwackiego lub bośniackiego. Biuro podróży zapewni Ci wsparcie w kwestiach organizacyjnych i logistycznych, co z pewnością ułatwi pobyt w tym świętym miejscu.

pielgrzymka do medziugorje - kościół w Medziugorje ołtarz
pielgrzymka do medziugorje – kościół w Medziugorje ołtarz

Odkryj piękno Medjugorie i przeżyj duchową podróż

Medjugorie jest małym miasteczkiem położonym w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny. Miejsce to stało się popularne po tym, jak w 1981 roku doszło tam do objawień maryjnych. Wówczas grupa młodych twierdziła, że ukazała im się Matka Boska, zostawiając przestrogę dla świata i kleru. Od tamtego czasu wielu pątników z całego świata bierze udział w wycieczkach do Medjugorie, aby modlić się, szukać pocieszenia, uzdrowienia i duchowej przemiany.

Medjugorie stało się miejscem kultu religijnego. Znajdziemy tam liczne kaplice, kościoły, krzyże, trasy dla pieszych i nie tylko, bo w pobliżu znajdują się też miejscowości ze znacznie bogatszą historią i kulturą np. chorwacki Dubrownik. Będąc tam, czuje się, że jest to miejsce szczególnej wspólnoty. Na pielgrzymce można poznać wiele wspaniałych osób oraz nawiązać przyjaźnie na długie lata.

Ludzie podróżują do Medjugorje z różnych powodów. Niektórzy szukają uzdrowienia fizycznego bądź duchowego, inni chcą pogłębić swoją wiarę w miejscu, w którym objawiła się Matka Boska, a jeszcze inni jadą tam w celach turystycznych. Bez względu na motywacje wielu odwiedzających Medjugorie opowiada o doświadczeniu tamtejszej wyjątkowej atmosfery, która przynosi spokój, nadzieję i ukojenie.

pielgrzymka do medziugorje - pielgrzymi wnoszą niepełnosprawnego z wózkiem
pielgrzymka do medziugorje – pielgrzymi wnoszą niepełnosprawnego z wózkiem

Co zobaczyć i zwiedzić w Medjugorie?

Biura pielgrzymkowe zwykle organizują wycieczki do Medjugorie, w ramach których wyjeżdżający odwiedzają najważniejsze miejsca w regionie. Jednak jeżeli podróżujesz bez pomocy biura turystycznego bądź przewodnika, poniższy spis miejsc może Ci się przydać. Co warto zobaczyć w Medjugorie?

  1. Kościół św. Jakuba – To serce pielgrzymek do tego świętego miejsca, które przyciąga tysiące pątników z całego świata. To właśnie w kościele św. Jakuba odbywają się najważniejsze nabożeństwa. Sama świątynia również budzi wrażenie. Podczas wizyty warto zwrócić uwagę na pięknie zdobione ołtarze i zdumiewające witraże.
  2. Wzgórze Objawień – Jest to miejsce, w którym doszło do objawień maryjnych w 1981 roku, kiedy to grupie nastolatków pokazała się Matka Boska. Na Wzgórzu znajduje się poświęcona im kaplica, w której można się pomodlić, prosząc o uzdrowienie.
  3. Križevac (Wzgórze Krzyża) – Križevac to miejsce, w którym znajduje się olbrzymi krzyż wysoki na ponad osiem metrów. Został postawiony tam w 1933 roku z okazji 1900-lecia męki Chrystusa. W Medjugorie krzyż na wzgórzu pełni funkcję Golgoty i drogi krzyżowej, gdzie pielgrzymi odmawiają modlitwy (np. różaniec) i oddają się rozważaniom.
  4. Wodospady Kravica – Choć rezerwat przyrody znajduje się nieco dalej od Medjugorie, pielgrzymki dość często odwiedzają to miejsce ze względu na piękną florę i urokliwość tej okolicy. Można tam zobaczyć niesamowite wodospady.

Niepowtarzalna atmosfera Medjugorie

Warto pamiętać, że samo Medjugorie to miejsce szczególne. Bez względu na motywacje Twojego wyjazdu do Medjugorie, zyskasz szansę na niesamowite, wręcz mistyczne przeżycia, które podnoszą na duchu strapionych i pomagają odnaleźć spokój i nadzieję.

Słowem podsumowania – skorzystanie z pomocy biura podróży podczas podróży do Medjugorie może zapewnić uczestnikom pełną organizację, opiekę i bezpieczeństwo. Co za tym idzie także komfort, swobodę i możliwość skoncentrowania się na duchowym aspekcie pielgrzymki. Biuro pielgrzymkowe Misja Travel oferuje duży wybór pielgrzymek do świętych miejsc, a jednym z ciekawszych jest właśnie Medjugorie.

czy wiesz już wszystko o autach elektrycznych? zapoznaj się z naszym zdaniem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia