III Zlot Starych Ciągników Kraków 3.06.2023

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ulica Balicka 116B będzie gościł III Zlot Starych Ciągników, nie zabraknie też zabytkowej motoryzacji.

0
574
III Zlot Starych Ciągników w Krakowie 3.06.2023 Ferguson
III Zlot Starych Ciągników w Krakowie 3.06.2023 Ferguson

Kraków już po raz kolejny będzie gościł III Zlot Starych Ciągników. W dniu 3 czerwca w godzinach 9-16 w stolicy Małopolski spotkają się właściciele zabytkowych ciągników rolniczych i nie tylko. Cała impreza odbędzie się na terenie Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przy ulicy Balickiej 116B.

Kolekcjonerzy, miłośnicy i pasjonaci dawnej techniki rolniczej będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach. Przewidziano też innego rodzaju atrakcje o których będzie można się dowiedzieć na miejscu lub ze strony organizatora III Zlotu Starych Ciągników. Podobnie do zeszłego roku i tym razem mile widziani są fani innej zabytkowej motoryzacji. Organizator zaprasza wszystkich, wraz ze swoimi pojazdami.

III Zlot Starych Ciągników w Krakowie
III Zlot Starych Ciągników w Krakowie

III Zlot Starych Ciągników – warunki uczestnictwa

Aby wziąć udział w tej edycji zlotu trzeba spełnić poniższe warunki:

– ciągniki wyprodukowane do 1983 roku

– ciągniki wyprodukowane po 1983, zarejestrowane jako zabytkowe, lub wyprodukowane w małej ilości (np. TUR 10d,).

Ponadto zachęcamy do udziału posiadaczy starych silników stacjonarnych, maszyn rolniczych czy drobnego sprzętu domowego.

Jak już wyżej napisałem Tak jak w poprzednich edycjach, liczymy na udział miłośników starych samochodów. Od Was oczekujemy tylko informacji o przybyciu.

Rejestracja i zgłoszenia trwały do 25 maja. Istnieje jednak szansa że po tym czasie również możecie przesłać informację o chęci udziału. Niestety organizator nie gwarantuje wtedy dodatków dla uczestników.

Zlot Starych Ciągników w Krakowie

III Zlot Starych Ciągników w Krakowie 3.06.2023
III Zlot Starych Ciągników w Krakowie 3.06.2023 Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki URK

Dla wszystkich, którzy zastanawiają się co zrobić z wolnym czasem lub kochają starą motoryzację w innej formie zachęta w postaci filmu. Kochajmy stare traktory II Zlot Starych Ciągników w Krakowie 2022

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.