„Łogień” na tłoki rajd motocyklowy 1-2.07.2023 Warszawa

"Łogień" na tłoki rajd motocyklowy 1-3.07.2023 "Łogień" na tłoki - rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia. Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie

453

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Łogień na tłoki - rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia 1-3.07.2023 góra
Łogień na tłoki - rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia 1-3.07.2023 góra

„Łogień” na tłoki – rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia info i Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Rajd motocyklowy to pomysł na upamiętnienie bohatera, który jest przeklinany i oczerniany, przez środowiska postkomunistyczne, który oddał życie za Polskę.

Major Józef Kuraś „Ogień” to jeden z najbardziej znanych i nieugiętych Żołnierzy Wyklętych, którzy nawet po śmierci sieje spustoszenie wśród potomków komunistycznych siepaczy.
Dbając o dobre imię Żołnierza Polskiego, postanowiono przystąpić do realizacji tego nietypowego rajdu, który łączyć będzie edukację, wiedzę historyczną i hobby, jakim jest jazda motocyklem.

Łogień na tłoki - rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia 1-3.07.2023
Łogień na tłoki – rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia 1-3.07.2023

Plan Rajdu„Łogień” na tłoki – rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia

Koncentracja 7.30 na dziedzińcu muzeum. Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji.

Start 1 lipca 2023 godzina 8:00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie.
Startujemy na Sokołów Podlaski. Tam poruszać się będziemy z przyjaciółmi z Podlaskiego Rajdu Wileńskich Brygad. Odwiedzimy miejsca, w których Major „Ogień” spotykał się miedzy innymi z „Młotem”, czy łącznikami od „Łupaszki”. Zajedziemy na miejsca śmierci wielu chłopaków, miejsca bitew.

„Łogień” na tłoki – trasa i noclegi

Pierwszy nocleg na Podlasiu.

Drugi dzień to jazda trasą na południe, którą przebywali ogniowcy i sam Major. W Lublinie pod zamkiem zostaną złożone kwiaty.

Z Lublina ruszymy na Tarnów i dalej z Tarnowa na Nowy Sącz. Z nurtem Dunajca do Ostrowska, gdzie przejedziemy obok miejsca ostatniej walki Majora. Dalej trasa poprowadzi z Ostrowska do Waksmundu. Z pewnością jest to ważne miejsce gdyż tam kwiaty złożymy na mogile ofiar dwóch pacyfikacji wsi, a także ojcu Majora, jego żony oraz 2,5 letniego synka. Zostali oni zamordowani 29 czerwca 1943 roku.
Z Waksmundu ruszymy do Nowego Targu, poprzez Gronków i Leśnicę przejedziemy do Zakopanego, gdzie tak jak poprzednio złożymy kwiaty pod Pomnikiem Majora i jego podkomendnych.

Zakończenie rajdu przewidziane jest w Kościelsku, jeśli się uda mszą świętą u przyjaciół Łogniowców.

Więcej informacji można zaczerpnąć za strony IPN biogramy Mjr Józef Kuraś „Ogień” (1915 – 1947)

Organizator zaprasza stowarzyszenia i organizacje patriotyczne do zgłaszania, jak również osoby indywidualne.

Kontakt:
co.po.nas.zostanie@gmail.com
messenger @ Co po nas zostanie?
Program będzie aktualizowany cały czas, a informacje znajdziecie na stronie „Łogień” na tłoki – rajd motocyklowy pamięci Majora Józefa Kurasia

Warto z pewnością zajrzeć na stronę fb Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL i wybrać się osobiście na ulicę Rakowiecką 37.

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia