Mały elektryk czy duża hybryda? Jeep Wrangler vs Peugeot e-208

Auto elektryczne czy hybryda plug-in? duży czy mały?

411

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Peugeot e-208 i Jeep Wrangler Sahara Plug-in Hybrid co wybierzesz?
hybryda plug-in czy auto elektryczne

Przyjrzeliśmy się 2 samochodom z totalnie różnych końców gamy produkowanych aut. Jeden to mały miejski elektryk Peugeot e-208 natomiast drugi to weteran bezdroży Jeep Wrangler. Z pozoru nic ich nie łączy niemniej jednak oba są wyposażone w najnowocześniejszą technologię napędu. Jeden jest czystym stuprocentowym elektrykiem. Drugi pełną hybrydą mającą prawie 400 koni mechanicznych. jeep wrangler i peugeot e 208 dwa światy

e208 gt podłączony do ładowarki
coraz więcej miejsc z szybkimi ładowarkami, tu ładujemy na grynłeju

Jeep Wrangler Sahara Plug-in hybrid

Jeep Wrangler jest bodajże ostatnim przedstawicielem prawdziwych samochodów terenowych bez żadnych kompromisów wprost wywodzący się od słynnego Willisa. Tak więc z jednej strony czerpie garściami z historii i dzięki temu jest jednym z najlepszych terenowych samochodów które faktycznie mogą wjechać w ciężki teren. Z drugiej strony znakiem czasu jest to że jest wyposażony w hybrydowy układ napędowy tak zwaną hybrydę plug in. To właśnie możliwość samodzielny jazdy wyłącznie na prądzie łączy oba te samochody.

Jak widać 80 lat tradycji i samochód w dalszym ciągu jest w czołówce awangardy. Od wszystkich suwów wyróżnia się tym że on może wjechać w bagno. W latach osiemdziesiątych zaczęła się ewolucja samochodów terenowych którą rozpoczął Range Rover który był pierwszym cztero pędny m autem terenowym w wydaniu luksusowej limuzyny. Potem były samochody dla mniej wymagających ale w dalszym ciągu jeszcze terenowe taki był Nissan Patrol GR. A potem już było tylko gorzej ponieważ Mercedes jeszcze ze swoim modelem G trzymał się tradycji terenowych.

 Ta wersja Jeepa jest bodajże najmocniejszą wersją i najszybszą ponieważ sprint do setki zabiera mu mniej jak 6,5 sekundy. Tak duże przyspieszenie tak dużym samochodzie z tak twardym zawieszeniem po którym czuć że noże jest drewniany robi piorunujące wrażenie na kierującym. Jeżeli kochacie prawdziwe terenówki to auto jest dla was. Niestety cena jest zaporowa ponieważ w wersji sahara którą testowaliśmy ceny oscylują w okolicach 400000 zł ale frajda z jazdy jest bezcenna.

Peugeot e-208 elektryczny mieszczuch z pazurem

Po 2 stronie gamy postawiliśmy malutki samochodzik miejski w postaci Peugeota e 208. Jest to w pełni elektryczny samochód który możemy wykorzystywać najlepiej właśnie do jazdy w dużym mieście. Dlaczego on ma zalety w dużym mieście? Dlatego że jest mały, dlatego że wszędzie możemy zaparkować dlatego że zajmuje mało miejsca parkingowego. Dodatkową zaletą jest oczywiście to że możemy jeździć bus pasem i tymi pasami którymi jeżdżą taksówki to jest przywilej elektryka.

Kolejna zaleta tego małego auta jest taka że w niektórych miastach samochody elektryczne parkujemy za darmo oczywiście w strefach miejskich. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jeszcze to że coraz więcej miast będzie miało strefy zeroemisyjne gdzie poruszać się będzie można tylko i wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego to jest to kolejna zaleta tego auta. Oczywiście tańsze są hybrydy plug-in ale jak wiem to do tej pory takich małych hybryd plug-in jeszcze nie ma. Poza tym co robi wrażenie w tym aucie to że on wygląda jak normalny samochód. Teraz większość samochodów elektrycznych z daleka widać po prostu że są elektryczne

To jest taka przypadłość projektantów że jak projektują samochód elektryczny to dziwnym trafem musi być inaczej zaprojektowany jak każdy inny normalny samochód czemu? nie wiem. No i oczywiście to że ten samochód jest jak na takie małe auto bardzo dynamiczny prawie 140 koni mechanicznych z prądu. Tak więc dynamiczna jazda w ruchu miejskim jest bardzo fajna bo można po prostu przemykać. Zobacz katalog Jeepa

Peugeot e-208 i Jeep Wrangler Sahara Plug-in Hybrid auta z przeciwległych krańców oferty Bezpieczny Zakup

Opinie o samochodach elektrycznych bywają bardzo różne. Użytkownicy elektryków mają skrajne zdanie a my staramy się urealniać fakty i mity o autach elektrycznych. Posłuchaj naszej audycji i poznaj nasz punkt widzenia po teście samochodu elektrycznego.

przeczytaj o płonących bateriach w elektrykach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia