I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF” 8.07.2023 Dąbrówka koło Wejherowa

I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej "GRYF" 8.07.2023 Dąbrówka koło Wejherowa. Jest to impreza kontynuacja Jubileuszu 50-lecia Rekordów Polskiego Fiata 125p

558

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej GRYF 8.07.2023.
I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej GRYF 8.07.2023.

Muzeum Techniki Wojskowej GRYF serdecznie zaprasza po raz pierwszy na I Zlot Samochodów Klasycznych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 8 lipca 2023 roku w siedzibie muzeum w Dąbrówce koło Wejherowa. W lecie tego roku minęło pół wieku od kilku rekordów pobitych przez Polskiego Fiata 125p na podwrocławskiej autostradzie. O tym wydarzeniu i imprezie z nią związanej pisałem w artykule Jubileusz 50-lecia Rekordów Polskiego Fiata 17-18.06.2023 Wrocław, który ukazał się 14 czerwca 2023.

Nawiązując do tej historycznej rocznicy MTW „Gryf” chciałby jako organizator zaprosić do siedziby muzeum wszelkiego typu samochody wyprodukowane i zmontowane w FSO, a także pozostałe samochody użytkowe (Nysa, Żuk oraz Tarpan), których konstrukcja opierała się na zespołach napędowych pochodzących z żerańskiej fabryki FSO. Zapraszamy także właścicieli Polskich Fiatów 126p oraz klasycznych włoskich Fiatów (sprzed 1990 roku), aut marki Seat, Zastava i Łada produkowanych na licencji Fiata.

Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf organizator I Zlot Samochodów Klasycznych w Dąbrówce koło Wejherowa

I Zlot Samochodów Klasycznych MTW Gryf

Osoby będące właścicielami samochodów wyrażający chęć wzięcia udziału w Zlocie proszone są o przesyłanie zgłoszenie na adres: kontakt@muzeumgryf.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać:

Imię i nazwisko zgłaszającego, markę, typ i rok produkcji samochodu, nazwę miejscowości z której samochód przyjedzie na Zlot. Trzeba też podać liczbę osób, która tym autem z nami przyjedzie.

Dla uczestników Zlotu organizator zapewnia bezpłatny wstęp do Muzeum Technik Wojskowej GRYF a także miejsce postojowe na terenie Muzeum.

W zadaszonym budynku do dyspozycji uczestników będą ławy i stoły biesiadne. Przygotowano grill na którym uczestnicy będą mogli przygotować jedzenie przywiezione we własnym zakresie.

Jeżeli chodzi o Muzeum to w MTW Gryf znajduje się licząca ponad 100 pojazdów. Jest to ekspozycja zabytkowych samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych, autobusów, wozów strażackich, wozów bojowych i specjalistycznych oraz motocykli i uzbrojenia. Właściciel cały czas stara się aby kolekcja rosła i Muzeum powiększało swój stan posiadania. W ostatnim czasie dołączyło kilka ciekawych samochodów marki Polski Fiat, Fiat, Dacia, Volkswagen, Skoda i Zastava, a także autobus Scania-Vabis z lat 60. Atrakcją dla najmłodszych uczestników będzie przeznaczony do dyspozycji najmłodszych plac zabaw i znajdująca się na nim kabina od śmigłowca Mi-2 oraz treningowy segment samolotu An-2.

I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej GRYF 8.07.2023
I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej GRYF 8.07.2023 plakat

I Zlot Samochodów Klasycznych MTW Gryf – konkursy i nagrody ?

Organizator przewidział także konkursy dla uczestników zlotu, których zwycięzcy będą mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Na razie nic nam o tym nie wiadomo. Jak na wielu tego typu imprezach zachęcamy załogi do przebrania się w stylu odpowiadającym epoce z której pochodzi ich samochód. Mam nadzieję że ten wkład również będzie doceniony.

info organizatora I Zlot Samochodów Klasycznych w Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF”

Ciekawe informacje o działalności Muzeum oraz innych wystawach możemy uzyskać na stronie fb Muzeum Techniki Wojskowej Gryf, a także muzeumgryf.pl

Military & cars PRL – Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF”

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia