Jak przygotować auto do podróży?

293

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak przygotować auto do podróży?
O sprawności naszego auta rzecz jasna decyduje m.in. częstotliwość jego użytkowania. Na jakie aspekty szczególnie należy zwrócić uwagę?

Jak przygotować auto do podróży? W jaki sposób, by sami powinniśmy przygotować się, zanim ruszymy w drogę? Zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Matuszewskim – zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

Jak przygotować auto do podróży – bezpieczeństwo to podstawa

Okazuje się, że względem przygotowania auta bardzo ważne jest m.in. to, czy jest ono użytkowane codziennie, czy okazjonalnie. Na początek dobrze jest sprawdzić sprawność auta na krótkich odcinkach drogi. Samochód powinien zostać przetestowany pod względem różnych warunków na drodze, a także np. nagłego hamowania. A co z naszym przygotowaniem do podróży? Tomasz Matuszewski podkreśla, że szczególnie kierowcy, którzy rzadziej pokonują dłuższe trasy, powinni ją, przede wszystkim, dobrze zaplanować. Ogromne znaczenie ma również rozmieszczenie bagażu. Dlaczego? Tego dowiecie się słuchając naszej rozmowy.

Dominik Morawski rozmawia z Tomaszem Matuszewskim

Materiał powstał we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Logotyp Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Więcej materiałów znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia