Kulinarna Nawigacja – “paragony grozy”

0
120
Rachunki w knajpach i restauracjach w miejscowościach turystycznych podczas sezonu letniego przyprawiają większość z nas o zawrót głowy

W dzisiejszej audycji z cyklu “Kulinarna Nawigacja” zajęliśmy się tematem, który co roku budzi sporo emocji wśród turystów, zwłaszcza w sezonie letnim. Problem jest zapewne wszystkim bardzo dobrze znany, bo chodzi tu o tak zwane “paragony grozy”. Panowie Jarosław Uściński i Paweł Kubalski rozmawiali także o miejscach, gdzie nad morzem możemy zjeść uczciwie przyrządzoną rybę w przyzwoitej cenie.

Sezon na “paragony grozy”

Okres letni i wakacje to czas kiedy jak bumerang powraca temat “paragonów grozy”. Klienci restauracji skarżą się na bardzo wysokie rachunki za posiłki, fotografują paragony i wrzucają je do sieci. Restauratorzy natomiast tłumaczą się, że nie mają innego wyjścia i muszą podnosić ceny. Za taki stan rzeczy obwiniają inflację i rosnące wymagania płacowe pracowników. Prawda jednak, jak to zwykle bywa, leży pośrodku. Część obiektów, na przykład nad morzem, funkcjonuje cały rok, ale są też i takie, które otwierają się tylko w sezonie. To właśnie one między innymi nakręcają ceny, chcąc jak najwięcej zarobić w przeciągu trzech, czterech miesięcy. Często oszukują również klientów na jakości sprzedawanej ryby oraz na sposobie jej przyrządzenia.

Kulinarna Nawigacja – “paragony grozy” – nie dajmy się oszukać

Dużo restauratorów kupuje sobie także lajki na Facebooku i pozytywne oceny w Google. Pamiętajmy, że są to zwykłe oszustwa i dlatego warto tego typu miejsca omijać szerokim łukiem. Musimy sami metodą prób i błędów znaleźć knajpę, która jest prawdziwa i do której warto wracać. Panowie zachęcają nas także do wybierania obiektów całorocznych. To właśnie tam możemy zjeść nie tylko smacznie, ale i zdrowo. Zapewniają, że takowe na pewno znajdziemy, nie tylko nad morzem, ale i w górach. Dla Pana Pawła takim właśnie miejscem jest knajpa znajdująca się w Kątach Rybackich. Tam jeździ od lat na pysznego dorsza, łososia lub troć wędrowną prosto z Bałtyku. Jeśli chcecie dowiedzieć się co to za miejsce, zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Tam również znajdziecie informację, w jakim czasie najlepiej jeździć nad morze oraz jak rozpoznać świeżego dorsza.

Kulinarna Nawigacja – “paragony grozy”

Więcej odcinków “Kulinarnej Nawigacji” znajdziesz pod tym linkiem