Kulinarna Nawigacja – środek lata

0
140
Owoce sezonowe możemy wykorzystać do przygotowania pysznych zup, deserów czy galaretek

Lipiec to nie tylko środek lata, ale również gorący sezon na świeże i pyszne polskie owce. Dlatego dziś to one będą tematem przewodnim w audycji z cyklu “Kulinarna Nawigacja”. Panowie Jarosław Uściński i Paweł Kubalski podpowiedzą nam, co możemy przygotować z wiśni, malin czy agrestu. Wrócą także na krótki moment do “paragonów grozy”.

“Paragony grozy” nie tylko nad morzem

Na początku audycji Panowie wrócili do tematu z ubiegłego tygodnia, a mianowicie — do “paragonów grozy”. Polacy narzekają na nie w miejscowościach turystycznych, nie zwracając uwagi, że istnieją one także w marketach i dyskontach. Ceny jednak w sprytny sposób są “ukryte w maleńkich opakowaniach”, tak aby od razu nie rzucały się w oczy. Przykładem mogą być maliny, które w Biedronce czy Lidlu kosztują 9 zł za 125 g. Cena więc wydaje się jak najbardziej przystępna. Za kilogram jest to już jednak 80 zł, co nadal nie bulwersuje aż tak bardzo jak cena za rybę nad morzem.

Kulinarna Nawigacja – środek lata – co na upalne dni?

W dalszej części audycji dowiedzieliśmy się, że na upalne dni idealnie sprawdzi się nie zimna woda, tylko o dziwo, ciepła herbata. I choć brzmi to jak absurd, Panowie wytłumaczyli nam, dlaczego tak się właśnie dzieje. Poznaliśmy także przepis na zupę wiśniową, do której zawsze używamy drylowanych wiśni. Dodajemy do niej także goździki oraz korę cynamonu i zaciągamy wszystko skrobią ziemniaczaną. Podajemy ją z drobnym makaronem i kleksem dobrej śmietanki już na talerzu. Prowadzący zachęcali nas również, aby na upalne dni przygotowywać sobie samemu w domu owocową galaretkę i kisiel. Bardzo ciekawym pomysłem jest również napełnienie wydrążonego arbuza drobnymi owocami i zalanie ich galaretką. Nie tylko ładnie to wygląda, ale także obłędnie smakuje i co najważniejsze jest prawdziwą bombą witaminową. Na pewno też zachęci nasze dzieci do spróbowania nowych owoców poprzez kolorowy wygląd i ciekawe podanie. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, z której dowiecie się jak przygotować własny kisiel i galaretkę bez użycia żelatyny.

Kulinarna Nawigacja – środek lata

Więcej odcinków “Kulinarnej Nawigacji” znajdziesz pod tym linkiem