Letnie atrakcje w Legionowie

0
134
Miasto Legionowo oferuje swoim mieszkańcom bardzo bogatą ofertę letnich atrakcji

Letnie atrakcje w Legionowie to bogata oferta, którą Miasto przygotowało dla wszystkich swoich mieszkańców. O zajęciach dla dzieci i nie tylko opowie nam w dzisiejszej audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” Pani Anna Szwarczewska. Nasz gość jest kierownikiem Referatu Kultury i Współpracy w Legionowie.

Atrakcje dla najmłodszych

W pierwszej części audycji Pani Anna opowiedziała nam jakie atrakcje czekają na najmłodszych mieszkańców Legionowa. I tak — już w sierpniu w legionowskiej Arenie dzieci w wieku od 4 do 14 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć. Poprowadzą je animatorzy z różnych klubów sportowych, którzy zadbają o świetną zabawę i dobry nastrój najmłodszych. Wystarczy tylko przyjść, podać numer telefonu rodzica i dobrze się bawić. Dla dzieci Miasto przygotowało także piknik ekologiczny w cyklu Latających placów zabaw. Uczestnicy pikniku dowiedzą się między innymi; czym jest smog, a także będą mieli okazję pobawić się z Panem Sprężynką. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie jeszcze atrakcje Miasto przygotowało dla najmłodszych, zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Imprezy patriotyczne, koncerty i potańcówki

Swoją ofertę letnich atrakcji Miasto kieruje nie tylko do najmłodszych mieszkańców Legionowa, ale również i do tych nieco starszych. Odbędą się zatem imprezy patriotyczne, koncerty, a także potańcówki. Pierwszą imprezą patriotyczną będzie spotkanie w Muzeum Historycznym, które odbędzie się 30 lipca przy ulicy Mickiewicza. W ramach projektu “Opaska na ramię powstańca AK” wykonamy wspólne malowanie muralu na terenie muzeum. Dodatkowo odbędą się warsztaty o symbolach narodowych oraz wspólne śpiewanie piosenek powstańczych i patriotycznych. 6 sierpnia natomiast w ramach drugiej części projektu odbędzie się Spacer Historyczny. Pani Anna opowiedziała nam także jakie koncerty czekają na nas w sierpniu. Zaprosiła również wszystkich mieszkańców Legionowa do Parku Zdrowia, gdzie w każdą sobotę odbywają się potańcówki. Dodatkowo zachęciła nas do udziału w koncertach plenerowych, gdzie na żywo możemy posłuchać muzyki klasycznej.

Letnie atrakcje w Legionowie

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem