„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

80
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
Rodzinny piknik był kolejną doskonałą okazją do tego, by najmłodsi mogli przyswoić cenną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” – zapraszamy na rozmowę z Martą Domańską z Urzędu Marszałkowskiego województwa Mazowieckiego oraz Sławomirem Bakalarskim z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

Edukacja i dobra zabawa

Akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzi Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego. A wszystko to w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.

Piknik tym razem odbył się w Szkole Podstawowej nr 307 na Warszawskim Mokotowie. Młodzież otrzymała elementy odblaskowe dla siebie i najbliższej rodziny, oraz przyswoiła nową wiedzę na tematy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze Straży Miejskiej omawiali różnego rodzaju zagrożenia na jakie są narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. 

Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratowników medycznych. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy.

Spotkania z dziećmi podczas kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” odbywają się w szkołach na terenie województwa mazowieckiego.

Patrycja Tabaczek rozmawia z Martą Domańską i Sławomirem Bakalarskim

Materiał powstał we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Więcej materiałów znajdziesz tutaj.