„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

352

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
Rodzinny piknik był kolejną doskonałą okazją do tego, by najmłodsi mogli przyswoić cenną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” – zapraszamy na rozmowę z Martą Domańską z Urzędu Marszałkowskiego województwa Mazowieckiego oraz Sławomirem Bakalarskim z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

Edukacja i dobra zabawa

Akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzi Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego. A wszystko to w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.

Piknik tym razem odbył się w Szkole Podstawowej nr 307 na Warszawskim Mokotowie. Młodzież otrzymała elementy odblaskowe dla siebie i najbliższej rodziny, oraz przyswoiła nową wiedzę na tematy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze Straży Miejskiej omawiali różnego rodzaju zagrożenia na jakie są narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. 

Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratowników medycznych. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy.

Spotkania z dziećmi podczas kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” odbywają się w szkołach na terenie województwa mazowieckiego.

Patrycja Tabaczek rozmawia z Martą Domańską i Sławomirem Bakalarskim

Materiał powstał we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Więcej materiałów znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia