Wszywka alkoholowa Bydgoszcz – zbiór najważniejszych informacji na temat zabiegu

skuteczna terapia przeciwalkoholowa wszywką esperal, gdzie to zrobić w Bydgoszczy

368

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pacjent w gabinecie przeciwalkoholowym z butelką w ręce - wszywka przeciwalkoholowa espreral - bydgoszcz
terapia przeciwalkoholowa w Bydgoszczy wszywką Esperal

Alkohol jest substancją psychoaktywną, która jest bardzo łatwo dostępna oraz można ją nabyć w stosunkowo niskiej cenie. Alkohol obecny jest wszędzie – spotkamy go na imprezach, spotkaniach rodzinnych, kolacjach biznesowych… Należy pamiętać, że nie ma bezpiecznej dawki spożycia alkoholu, która nie wciągnie nas w nałóg. Każda dawka alkoholu jest potencjalnie niebezpieczna, a granica między piciem okazjonalnym a uzależnieniem jest prawie niewidoczna. Co w przypadku, gdy uzależnienie zawładnęło Twoim życiem? Jednym z rozwiązań jest podjęcie terapii Esperalem. Co to jest? Jak on działa? Czy warto? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w niniejszej publikacji. Wszywka alkoholowa Bydgoszcz.

Dla kogo przeznaczony jest Esperal?

Esperal przeznaczony jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Aby móc skorzystać z tej formy terapii należy mieć ukończone osiemnaście lat oraz wyrazić świadomą zgodę na zabieg. Oznacza to, że Esperal nie może być podany pacjentowi bez jego zgody i wiedzy lub na prośbę osób trzecich. Stosowanie wszywki alkoholowej, bo tak inaczej określa się Esperal, zaleca się osobom, które podjęły już decyzję o zmianie swojego życia. Osoby te postanowiły porzucić alkohol, jednak potrzebują dodatkowego zabezpieczenia i motywacji, aby wytrwać w trzeźwości w trudnych momentach lub chwilach słabości.

Jak długo działa Esperal?

Wszywka alkoholowa Bydgoszcz https://esperalbydgoszcz.pl/ działa w organizmie od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnica ta wynika od tego że każdy pacjent ma inny organizm. Należy podkreślić, że przez cały okres działania Esperalu, działa on z taką samą siłą i natężeniem. Oznacza to, że każdorazowe spożycie alkoholu skutkować będzie wystąpieniem identycznych objawów.

Po upływie ośmiu miesięcy zabieg wszywki alkoholowej można wykonać ponownie.

Jak przygotować się do zabiegu podskórnego podania Esperalu?

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać o dwóch kluczowych zasadach. W dniu zabiegu należy wytrwać w stanie trzeźwości oraz nie wolno spożywać alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem.

Aby pacjent został zakwalifikowany na zabieg, lekarz przeprowadza z nim wywiad lekarski. Celem tej rozmowy jest poznanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Podczas wywiadu z lekarzem należy szczerze odpowiadać na zadawane pytania. Niektóre leki wchodzą w bardzo silną interakcję z Esperalem, dlatego absolutnie nie można ich łączyć.

Jak wygląda zabieg podskórnego podania Esperalu?

Procedura podskórnego podania Esperalu przebiega pod miejscowym znieczuleniem, zapewniając pacjentowi całkowitą bezbolesność. Jest to metoda prosta, bezpieczna oraz minimalnie inwazyjna, realizowana z uwzględnieniem ścisłych norm sterylności oraz zasad aseptyki. Procedurę tę wykonuje doświadczony chirurg i zazwyczaj zajmuje ona około trzydziestu minut.

Po podaniu znieczulenia lekarz wykonuje na ciele pacjenta nacięcie w okolicy łopatek lub pośladków. Cięcie wykonuje tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniejsza. Specjalista podpowięziowo umieszcza od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek zawierających substancję czynną. Substancja czynna o nazwie disulfiram stale uwalniana jest do organizmu. Esperal jest substancją bezpieczną dla organizmu, nieprzyjemne dolegliwości pojawiają się dopiero po spożyciu alkoholu. To zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji czy pobytu w szpitalu. Warto jednak przez okres około czternastu dni powstrzymać się od aktywności fizycznej.

Jak działa Esperal?

Esperal hamuje rozkład etanolu w organizmie. Za powstrzymanie metabolizmu alkoholu odpowiada substancja czynna, która stale wydzielana jest do krwi jednostki. Aby zrozumieć jej działanie musimy zrozumieć jak przebiega rozkład etanolu w prawidłowych warunkach. Dzieje się to podczas procesu dehydrogenazy alkoholowej. Jednak powstały produkt, czyli aldehyd octowy, jest szkodliwą substancją dla organizmu. Dlatego Odpowiedni enzym aktywuje proces dehydrogenazy aldehydowej, w której wyniku szkodliwy aldehyd octowy zostaje rozłożony do prostej postaci bezpiecznego kwasu octowego.

Jak w takim razie wygląda rozkład alkoholu w momencie, gdy działa Esperal? Substancja czynna blokuje enzym, który jest odpowiedzialny za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Jego duże ilości wywołują nieprzyjemne dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego.

Co to jest terapia awersyjna?

Esperal po spożyciu alkoholu wywołuje występowanie silnych i nieprzyjemnych dolegliwości. Osoby uzależnione nie chcą ich doświadczać, więc boją się sięgać po alkohol. Zaś osoby, które spożyły alkohol mimo zakazu, doświadczyły negatywnych dolegliwości i czują wstręt do alkoholu. Wszywka alkoholowa oddziałuje na emocjach jednostki. Jest to bardzo skuteczna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej.

Co się stanie po spożyciu alkoholu, gdy posiadam Esperal?

Decydując się na podskórne przyjęcie Esperalu należy pamiętać, że wiąże się to z zakazem spożywania alkoholu. Jego złamanie skutkuje wystąpieniem nieprzyjemnych i silnych dolegliwości zatrucia alkoholowego. W ciągu kilku minut od spożycia alkoholu, jednostka doświadcza silnych i nieprzyjemnych objawów takich jak: bóle głowy, zawroty głowy, skoki ciśnienia, kołatanie serca, przyspieszona akcja serca, uczucie lęku, uczucie niepokoju, potliwość, zaczerwienienie skóry twarzy, zmiany temperatury ciała, wymioty, biegunka, nudności, dreszcze czy duszności. Dolegliwości te utrzymywać mogą się do kilkunastu godzin po spożyciu alkoholu. Im większa spożyta ilość alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się dolegliwości.

Należy pamiętać, że spożywając alkohol podczas terapii Esperalem narażasz swoje zdrowie na wystąpienie nieodwracalnych zmian w organizmie. Po spożyciu alkoholu mogą wystąpić zmiany takie jak marskość wątroby, zapaść czy zgon jednostki.

Osoby, które dodatkowo cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego spożywając alkohol narażają się na raptowne pogorszenie się swojego stanu zdrowia oraz rozwój choroby.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu podskórnego podania Esperalu?

Przeciwwskazania do zabiegu to:

 • stan upojenia alkoholowego
 • spożycie alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed planowanym zabiegiem
 • uczulenie na disulfiram
 • uczulenie na którykolwiek składnik leku
 • schorzenia sercowo – krążeniowe np. nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca
 • próba samobójcza
 • myśli samobójcze
 • zaburzenia psychiczne
 • psychozy, za wyjątkiem ostrej psychoza alkoholowej

Podawanie Esperalu nie jest zalecane kobietom w ciąży, kobietom karmiącym piersią czy kobietom, które planują zajście w ciążę w najbliższej przyszłości.

Zobacz gdzie szukać pomocy w terapii alkoholowej w Warszawie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia