Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie”

549

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Audycja radiowa z udziałem Karoliny Kępskiej-Tlaga
Wiceprezes Stowarzyszenia "Działamy Lokalnie" Pani Karolina Kępska-Tlaga

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie” powstało w 2019 roku w Legionowie. Organizacja zrzesza zarówno ludzi młodych, jak i doświadczonych działaczy społecznych. O jej działalności opowiedziała nam dzisiaj w audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” wiceprezes Stowarzyszenia, Pani Karolina Kępska-Tlaga.

O działalności Stowarzyszenia

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie” skupia swoje siły przede wszystkim na wspieraniu i promocji idei społeczeństwa obywatelskiego. Członkowie organizacji to specjaliści z wiedzą i doświadczeniem w między innymi pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz osoby zajmujące się kształtowaniem przestrzeni publicznej. Jak podkreśla nasz gość głównym celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz lokalnej społeczności, poprzez szereg inicjatyw, które podejmują. Obszary na których działają to przede wszystkim: ekologia, edukacja i wychowanie, pomoc społeczna, kultura, sztuka, sport, turystyka czy ochrona zdrowia. W swoich projektach pracują z młodzieżą i dziećmi, a także z osobami starszymi, chorymi i z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie współpracuje z Urzędem Miasta Legionowo i jak dodaje nasz gość organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej, a środki pozyskuj jedynie z zewnętrznego finansowania.

Inicjatywy podejmowane przez Stowarzyszenie

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie” realizuje na terenie miasta Legionowo różne projekty i inicjatywy. Nasz gość podkreśla, że w swoich działaniach nie skupiają się zasadniczo na konkretnej grupie społecznej. Pragną dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, zaczynając od osób starszych, niepełnosprawnych, aż po pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną. To dla młodzieży właśnie zorganizowali w ostatnim czasie kurs udzielania pierwszej pomocy. Ponadto ich pomysłem było znakowanie przejść dla pieszych w Legionowie, które udało się z powodzeniem zrealizować.

Dodatkowo z ich inicjatywy na terenie miasta powstały również poidełka dla ptaków, czy na przykład budki do wymiany książek. Budki te na terenie miasta są w kilku stałych lokalizacjach i mają zachęcać do czytelnictwa. Pani Karolina podkreśla, że my również możemy mieć czynny udział w tej akcji, poprzez przynoszenie i zostawianie książek, które są nam już niepotrzebne. Przypomina jednocześnie, że książka po przeczytaniu powinna wrócić na swoje miejsce. Więcej ciekawych informacji na temat Stowarzyszenia „Działamy Lokalnie” dowiecie się po wysłuchaniu całej audycji.

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie”

Z Panią Karoliną Kępską-Tlagą rozmawiali Patrycja Tabaczek i Dominik Kubalski

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia