Kulinarna jesień na ostro

Jarosław Uściński szef Kulinarnej Reprezentacji Polski dzieli się z nami swoimi doświadczeniami.

562

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szef kuchni ostrzy noże
Kulinarna jesień na ostro, czyli wszystko o nożach

Kulinarna jesień na ostro dzięki Michałowi Brodowskiemu i jego naostrzonych jak brzytwa nożom. Brzmi intrygująco, ale w dzisiejszej audycji z cyklu „Kulinarna Nawigacja” pierwszy raz nie będziemy rozmawiać o jedzeniu, lecz o narzędziach. Dziś do teamu Jarosława Uścińskiego i Pawła Kubalskiego dołączył specjalista od ostrzenia i regeneracji krawędzi tnących.

Nóż jako podstawowe narzędzie pracy każdego kucharza

Nasz dzisiejszy gość, Michał Brodowski podkreślił, że nóż jest podstawowym narzędziem pracy każdego kucharza i osoby, która pracuje na kuchni. Dlatego powinniśmy pamiętać o jego odpowiedniej ostrości, prawidłowym myciu i przechowywaniu. Pan Michał na co dzień zajmuje się profesjonalnym ostrzeniem noży i na ich temat wie naprawdę wiele. Zna się na klasach noży, stopniach twardości stali z jakiej są wykonane oraz na ich rodzajach. W tym miejscu warto dodać, że im wyższa twardość stali, tym ciężej jest nóż naostrzyć. Dodatkowo Panowie zastanawiali się ile noży powinien posiadać prawdziwy kucharz. Jarosław Uściński zdradził, że on używa przeważnie sześciu noży, chociaż w swoim piórniku ma ich około dwanaście. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni nóż do rodzaju produktu, tak aby jak najlepiej nam się na nim pracowało.

Kulinarna jesień na ostro – o mój Boże dbajcie o noże!

O mój Boże dbajcie o noże! Tymi słowami Paweł Kubalski rozpoczął jedną z części naszej audycji pod tytułem: Kulinarna jesień na ostro. W związku z tym, że dobry nóż to spory wydatek, warto zadbać o to, aby służył nam jak najdłużej. Dlatego musimy odpowiednio go myć, przechowywać oraz ostrzyć. Pan Michał zaznaczył, że częstym i podstawowym błędem jest mycie noży w zmywarce. Wysoka temperatura, a także stosowana tam chemia powodują mikropęknięcia na ostrzu, co z kolei sprawia, że szybciej się tępi. Najkorzystniejsze jest delikatne mycie ciepłą wodą z użyciem mydełka, bez szorowanie drucianymi szczotkami bądź ostrymi stronami gąbki. Jeśli chodzi o przechowywanie noży, to najlepiej trzymać je zawinięte w ściereczce. Więcej ciekawostek na temat noży znajdziecie w audycji pod tytułem: Kulinarna jesień na ostro. Zdrowe odżywianie i zrównoważona dieta uchroni nas przed wizytami u lekarza. Czy wiesz jakie właściwości antyoksydacyjne ma ergotioneina?

Kulinarna jesień na ostro

Więcej odcinków „Kulinarnej Nawigacji” znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia