Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

383

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich logo
Wolontariusze działający w Stowarzyszeniu oferują swoim podopiecznym wspólnie spędzony czas, dzięki czemu codzienna samotność staje się łatwiejsza do zniesienia.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zajmuje się wspieraniem osamotnionych osób starszych, które w wielu przypadkach nie mają już rodziny ani przyjaciół. W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” gościmy Panią Ewę Skrajnowską, która jest regionalnym koordynatorem Stowarzyszenia. Nasz gość opowie nam o działalności, głównych celach i kierunkach ich pomocy.

O działalności Stowarzyszenia

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w naszym kraju działa już od 2003 roku na terenie dwunastu polskich miast. Ich misją jest wspieranie samotnych osób starszych, a flagowy program to: „Twoja Obecność Pomaga Mi Żyć”, w skrócie „Obecność”. Program ten polega na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych, dzięki którym budują się unikalne i trwałe więzi międzypokoleniowe. Wolontariusze Stowarzyszenia oferują seniorom towarzystwo i życzliwość, pomagając w ten sposób znosić trudy codziennej samotności. W tym miejscu warto przytoczyć słowa Pani Ewy: „Jedynym lekarstwem na samotność jest obecność drugiego człowieka”. Dlatego Stowarzyszenie prowadzi wolontariat długoterminowy, a jego członkowie oferują swoim podopiecznym przyjaźń, regularne spotkania i mile spędzony czas. Ponadto ich celem jest docieranie do jak największej liczby samotnych osób starszych, ale także do wolontariuszy, bez których misja nie miałaby szans na powodzenie. Dodatkowo Stowarzyszenie organizuje wspólne spotkania świąteczne oraz jednodniowe wycieczki dla swoich podopiecznych, które są swego rodzaju wspomnieniem wakacyjnych wyjazdów.

Kwiaty przed chlebem

Kwiaty przed chlebem to motto Stowarzyszenia, które mówi o tym, że wartości niematerialne są często ważniejsze niż te materialne. Te piękne motto nie tylko wzrusza i skłania do przemyśleń, ale także mobilizuje do pomocy i działania. Pani Ewa w dzisiejszej audycji pod tytułem „Stowarzyszenie mali bracia Ubogich” opowiedziała nam dwie wzruszające historie samotnych kobiet, które szczególnie utkwiły jej w pamięci. W tym miejscu nasz gość zachęca wszystkich do wolontariatu, który daje radość nie tylko osobom potrzebującym, ale również niosącym pomoc. Wszelkie informacje na temat zgłoszeń znajdziecie na stronie:https://www.malibracia.org.pl, lub pod numerem telefonu: 506 914 837 oraz w naszej audycji.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Z Panią Ewą Skrajnowską rozmawiali Patrycja Tabaczek i Dominik Kubalski

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia