Fundacja Rozwoju Rodziny

Rodzicielstwo to piękna ale i zarazem najtrudniejsza rola w naszym życiu! Dlatego Fundacja Rozwoju Rodzinny pomaga nam znaleźć sposób na towarzyszenie dziecku w stawaniu się spełnionym i szczęśliwym człowiekiem!

464

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

fundacja Rozwoju Rodziny logo Fundacji
Tylko w ubiegłym roku z zajęć prowadzonych przez Fundację Rozwoju Rodziny skorzystało ponad 5000 uczestników

Fundacja Rozwoju Rodziny wspiera rodziców w poszukiwaniu własnej filozofii rodzicielstwa poprzez różnego rodzaju warsztaty i spotkania. W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy Panią Iwonę Osik z Fundacji RoRo. Nasz gość jest psychologiem, pedagogiem, mediatorem rodziny oraz koordynatorem projektów. Ponadto Pani Iwona prowadzi warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji i radzenia sobie z konfliktami.

Trudna sztuka rodzicielstwa

Rodzicielstwo to nie tylko radość i spełnienie, ale przede wszystkim ogromne wyzwanie i odpowiedzialność spoczywająca na rodzicach. Pośpiech, presja otoczenia, zmęczenie i lęk często powodują, że nie potrafimy radzić sobie z wyzwaniami związanymi z wychowaniem dziecka. Dodatkowo tysiące poradników zalewają nas często sprzecznymi informacjami, co tylko pogłębia nasz chaos i dezinformację. Dlatego właśnie powstała Fundacja Rozwoju Rodziny, która wspiera rodziców w poszukiwaniu własnej filozofii rodzicielstwa opartej na wartościach takich jak: bliskość, szacunek i zaufanie. Fundacja prowadzi darmowe warsztaty dla rodziców oraz zajęcia dla dzieci. Porusza tematy między innymi z zakresu rozwoju osobistego, kompetencji wychowawczych oraz społecznych. Rozwój tych umiejętności pozwoli nam być nie tylko lepszym rodzicem, ale także szczęśliwym i bardziej spełnionym człowiekiem. Spotkania rozwijające dla rodziców pozwalają zadbać im o własny komfort, o lepsze radzenie sobie z własnymi emocjami oraz ze stresem. Dodatkowo Fundacja posiada w swojej ofercie zajęcia nie tylko dla rodziców, ale także dla maluszków i dzieci w wieku szkolnym. Mowa tu o warsztatach z eksperymentami czy zajęć z mnemotechniki, czyli technik efektywnego uczenia się.

W tym miejscu warto dodać, że od jakiegoś już czasu Fundacja Rozwoju Rodziny działa także na terenie naszego miasta Legionowo. A warsztaty i spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców. Pani Iwona podkreśliła, że aby wziąć udział w warsztatach należy się wcześniej zapisać, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wszelkie informacje na temat zapisów znajdziecie na stronie Fundacji oraz w naszej audycji.

Fundacja Rozwoju Rodziny

Z Panią Iwoną Osik z Fundacji Rozwoju Rodziny rozmawiali Patrycja Tabaczek i Dominik Kubalski

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia