Rozmowa z Anetą Strelau

Z magistrem dietetyki klinicznej, Panią Anetą Strelau poruszamy dziś bardzo ważny temat jakim jest niewątpliwie otyłość u dzieci i osób dorosłych.

620

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rozmowa z Anetą Strelau, mgr dietetyki klinicznej, wykładowcą akademickim i certyfikowanym europejskim specjalistą leczenia otyłości. Nasz gość jest również właścicielem poradni dietetycznej Strelmedica. W dzisiejszej audycji z cyku „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” poruszymy tematy związane z otyłością u dzieci i dorosłych.

O problemie otyłości i nie tylko

Pani Aneta podkreśla, że otyłość jest już swego rodzaju epidemią i z roku na rok dotyka coraz więcej osób. Zauważyła także, że po pandemii znacznie wzrosła liczba dzieci borykających się z tym problemem. Otyłość to nie tylko defekt estetyczny, ale wymagająca leczenia choroba cywilizacyjna, mogąca powodować wiele powikłań zdrowotnych. Dlatego nigdy nie powinniśmy lekceważyć pierwszych oznak nadwagi u siebie i u swoich najbliższych. Warto wówczas zgłosić się do specjalistów w dziedzinie dietetyki, którzy ułożą nam indywidualny plan żywieniowy dostosowany do naszych potrzeb. Dieta musi być ułożona specjalnie dla nas, ponieważ każdy z nas jest inny, ma swoje potrzeby i różne jednostki chorobowe.

W klinice Pani Anety, na początku dietetyk przeprowadza wywiad żywieniowy oraz poznaje styl życia pacjenta. Dowiaduje się także na co choruje i jakie przyjmuje leki. Dopiero na podstawie tych wszystkich informacji układa dla niego indywidualną dietę. W tym miejscu należy podkreślić, że na otyłość mają wpływ nie tylko nawyki żywieniowe, ale także ilość snu, aktywność fizyczna, nasze myśli czy stres. Zaznaczmy również, że na aktywność fizyczną nie składa się tylko jedna wizyta tygodniowo na siłowni, czy dwie lekcje wychowania fizycznego. Za podstawę uznaje się tu 12 tyś kroków dziennie, 5 razy w tygodniu ćwiczeń aerobowych i 2 razy w tygodniu ćwiczenia rozciągające. Więcej na temat otyłości i chorób nią spowodowanych, w tym cukrzycy typu II, dowiecie się z naszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom”.

Rozmowa z Anetą Strelau

Z Panią Anetą Strelau rozmawiali Patrycja Tabaczek i Dominik Kubalski

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia