Lista startowa konkursu skoków PŚ w Ruce

414

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lista startowa konkursu skoków PŚ w Ruce – oczywiście już w ten weekend odbędzie się inauguracyjny konkurs 45. sezon (2023/24) skoków narciarskich w Pucharze Świata. Na skoczni Rukatunturi (HS142) w Fińskiej Ruce. I to już dzisiaj, po blisko ośmiu miesiącach przerwy skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Rozpoczną treningami i kwalifikacjami, które zaplanowano na godzinę 16.00 naszego czasu, oczywiście jeśli pogoda pozwoli z powodu silnego wiatru.

A oczywiście jutro w sobotę 25 listopada i rozpocznie się o 16.15, przed serią próbną, która odbędzie się o 14.45. W niedzielę 26 listopada na 14.50 zaplanowano kwalifikacje do drugiego konkursu, który ruszy podobnie jak dzień wcześniej o 16.15.

Chociaż tylko 61 zawodników zgłosiło się i to dzięki zasłudze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Ponieważ faderecja postanowiła wprowadzić zmiany na nadchodzący sezon. A dokładnie zmniejszyć limity startowe, co wpłynęło na skromną listę zgłoszeń do konkursów w Finlandii. I w związku z tym każda z ekip będzie mogła wystawić maksymalnie pięciu skoczków. Oczywiście będzie istniała taka ewentualność powiększenia tego limitu do sześciu, ale tylko poprzez dobre występy w Pucharze Kontynentalnym. A największym problem będą mieli szczególnie najsilniejsze reprezentacje.

Lista startowa konkursu skoków PŚ w Ruce – lista

Na liście zgłoszeń inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Ruce widnieją przedstawiciele czternastu reprezentacji narodowych – Finlandii, Austrii, Bułgarii, Estonii, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Turcji i także Włoch.

Będą najlepsi skoczkowie na świecie między innymi: LINDVIK Marius. TANDE Daniel Andre. FORFANG Johann Andre. HOERL Jan. HAYBOECK Michael. GEIGER Karl. FETTNER Manuel. TSCHOFENIG Daniel. ZAJC Timi. WELLINGER Andreas. KOBAYASHI Ryoyu. LANISEK Anze. KRAFT Stefan. GRANERUD Halvor Egner. A także nie zabrakie Polskich skoczków STOCH Kamil. ŻYŁA Piotr. KUBACKI Dawid. WĄSEK Paweł. ZNISZCZOŁ Aleksander.

Oczywiście 61-osobowa lista zgłoszeń nie jest równoznaczna z listą startową do dzisiejszych treningów i kwalifikacji. Ponieważ w nich wystartować będzie mogło maksymalnie 58 zawodników. Dodajmy jeszcze, że w kwalifikacjach do sobotnich zmagań odpadnie ośmiu zawodników.

Konkursy Pucharu Świata w sezonie 2023/24 będzie można oglądać w TV na kanałach Eurosportu, TVN i TVP Sport (wybrane zawody). Transmisje skoków narciarskich dostępne będą również online live stream na Polsat Box Go, a także w Playerze i na tvpsport.pl (konkursy dostępne w TVP). Ale i również PŚ w skokach będzie można obejrzeć również na urządzeniach mobilnych.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: ATP Finals 2023

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia