Szkoły jazdy – popularne kursy na prawo jazdy

Kursy na prawo jazdy są czymś niezbędnym - a w naszym kraju szczególnie. Posiadanie dokumentu z roku na rok umacnia niezależność!

426

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kierowca za kółkiem, zdał egzamin na prawo jazdy
kursy na prawojazdy organizują szkoły jazdy ale która jest najlepsza?

Posiadanie prawa jazdy dla wielu ludzi jest bardzo istotnym elementem samo rozwoju. Sprawdź kursy na prawo jazdy.

Doskonalenie swoich uprawnień, a także posiadanych umiejętności może rzeczywiście pomóc nam chociażby w pracy, ale bez wątpienia dokument uprawniający nas do poruszania się niektórymi pojazdami mechanicznymi zapewni również wiele przyjemności, a także pozwoli na znacznie większą niezależność. To właśnie z tych powodów najczęściej decydujemy się na rozpoczęcie kursu prawa jazdy, a w przypadku naszego kraju najczęściej nie zwlekamy z tą decyzją zbyt długo. Już bardzo młoda osoba, nierzadko przez 18 roku życia marzyło o zdobyciu tego dokumentu i rozpoczęciu przygody z motoryzacją.

Prawdo jazdy kategorii B – najchętniej wybierane

Najwięcej osób decyduje się oczywiście na kategorię prawa jazdy B. To kategoria, która uprawnia do poruszania się pojazdami osobowymi o masie do 3,5 tony. W praktyce jest to większość samochodów, które obecnie są dostępne na naszym rynku, dzięki czemu uzyskanie takiego uprawnienia zdecydowanie poprawia na przykład nasze możliwości na rynku pracy. Wymagania odnośnie wieku są niezmienne od lat i aby uzyskać tę kategorię prawa jazdy musimy mieć ukończone 18 lat. Często kurs rozpoczyna się jeszcze przed 18 urodzinami. Ustawodawca przewidział możliwość ukończenia kursu nawet 3 miesiące przed uzyskaniem pełnoletności.

Jazda na motorze – prawo jazdy A i pokrewne

W nieco bardziej skomplikowany sposób mają się sprawy z jednośladami. Poruszanie się nimi możliwa jest nawet przed 18 rokiem życia, aha w Polsce występuje kilka bardzo popularnych kategorii prawa jazdy na motory oraz podobne pojazdy. Są to kategorie: A, AM, A1 i A2. Aby uzyskać prawo jazdy kategorii A musimy mieć ukończone 24 lata lub 20 jeżeli od przynajmniej dwóch lat posiadamy prawo jazdy kategorii A2. Już w wieku 14 lat możemy uzyskać uprawnienia, dzięki którym będziemy mogli poruszać się motorowerami oraz niektórymi czterokołowcami. Jest to kategoria AM (dawna karta motorowerowa).  Dzięki uzyskaniu kategorii prawa jazdy A1 z kolei będziemy mogli poruszać się między innymi motocyklem o mocy do 35 kW.  Aby poruszać się natomiast motocyklami, których pojemność skokowa wynosi do 125 cm3 będziemy musieli uzyskać kategorię A1.

Dobra szkoła jazdy – powierz swoją edukację najlepszym

Szkoła jazdy to jednak absolutna podstawa przy zdobywaniu naszych uprawnień. Dodatkowe godziny, zadbane pojazdy, które zgodne są z wytycznymi egzaminacyjnymi, a nawet pozytywna atmosfera zdecydowanie rzutują na jakość naszej nauki. Wielu kursantów decyduje się również na szkołę jazdy na podstawie współczynnika zdawalności. Kursy na prawo jazdy są znów oblegane.

Sprawdź na OSKMotorista.pl.

prawo jazdy kat B – nowe uprawnienia i czego nie nauczysz się na kursie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia