Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie wywiad radiowy
Powiatowa Izba Gospodarcza działa na terenie naszego miasta już od ponad dwudziestu lat

Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie działa już od 2001 roku na terenie naszego miasta. Pani Krystyna Reszka i Pan Artur Andruszka w dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” opowiedzą nam o jej działalności, celach i głównych założeniach. Pani Krystyna jest dyrektorem Izby, Pan Artur natomiast jej prezesem.

Cele i założenia Izby

Głównym celem i zadaniem Powiatowej Izby Gospodarczej jest działalność na rzecz zrzeszonych w niej członków. Dodatkowo wspomaga ona rozwój gospodarczy przedsiębiorczości oraz wspólnot i społeczności lokalnych. Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie jak podkreśla Pani Krystyna jest już mocno pełnoletnia. Działa ona bowiem na terenie naszego miasta już od ponad dwudziestu lat, a dokładnie od 2001 roku. Ukierunkowana jest przede wszystkim na pomoc w rozwiązywaniu problemów, doradztwo oraz dostępie do bieżącej informacji gospodarczej. Powiatowa Izba Gospodarcza organizuje także liczne szkolenia i warsztaty na przykład z zakresu przygotowania wniosków o dotacje unijne czy z zarządzania. Nasi goście podkreślają, że Izba jest otwarta także na nowych członków, dlatego zapraszają wszystkich lokalnych przedsiębiorców do współpracy. Aby zostać nowym członkiem Powiatowej Izby Gospodarczej należy wejść na stronę: pigwl.pl. Tam znajdziecie wszystkie informacje oraz formularz, który należy wypełnić. Dodatkowo kandydat musi uiścić tak zwane wpisowe, po wcześniejszej akceptacji jego kandydatury ze strony Izby.

Pod koniec audycji nasza redakcyjna koleżanka zaprosiła wszystkich mieszkańców Legionowa i okolic na dwa niezwykłe wydarzenia. Pierwszym z nich jest XIV Legionowska Świąteczna Zbiórka Żywności, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2023 roku. Wszystkich, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny serdecznie zapraszamy do jednego z 19 sklepów na terenie miasta Legionowo. Drugim wydarzeniem natomiast będzie Ogólnopolski Program Badań Profilaktycznych „Nie nowotworom u dzieci”, który odbędzie się 8 grudnia 2023 roku. Na badanie możemy zapisać dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Legionowo. Dokładne informacje dotyczące obu wydarzeń możecie znaleźć na plakatach poniżej.

Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie Plakat ze świątecznej zbiórki żywności
XIV Legionowska Świąteczna Zbiórka Żywności
Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie plakat promujący wydarzenie profilaktycznych badań u dzieci
Ogólnopolski Program Badań Profilaktycznych dla dzieci

Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie

Z Panią Krystyną Reszką i Panem Arturem Andruszką rozmawiali Patrycja Tabaczek i Dominik Kubalski

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

 

Brak postów do wyświetlenia