Atak nożownika w Paryżu zakończył się śmiercią turysty.

Ofiara śmiertelna ataku nożownika w Paryżu to Filipiński Niemiec. Prezydent Macron wezwał francuskiego prokuratora od terroryzmu do śledztwa. Wg świadków w oświadczeniu podejrzany twierdził, że nie może patrzeć na śmierć muzułmanów w Gazie.

384

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Atak nożownika w Paryżu, policjanci pod wieżą eiffla
Atak nożownika w Paryżu, policjanci pod wieżą eiffla

Ta wiadomość to prawdziwa tragedia, przytłaczająca i pełna smutku. Atak nożem i młotem w centrum Paryża, niedaleko Wieży Eiffla, zakończył się śmiercią jednej osoby, a dwie zostały ranne. Ofiara śmiertelna to niemiecki turysta urodzony na Filipinach. Jeden z rannych to obywatel Wielkiej Brytanii, a drugi – Francuz. Policja zdołała zatrzymać podejrzanego, Francuza wcześniej znanego służbom wywiadowczym.

Kolejny atak szaleńca znanego dobrze Policji

Atakujący, mężczyzna urodzony we Francji w 1997 roku, wcześniej skazany na cztery lata więzienia w 2016 roku za planowanie „agresywnych działań”, był znany służbom wywiadowczym z powodu „poważnych zaburzeń psychicznych”. Minister spraw wewnętrznych Francji, Gérald Darmanin, poinformował, że podejrzany podczas aresztowania wyznał, że nie może dłużej patrzeć na śmierć muzułmanów zarówno w Afganistanie, jak i w Palestynie.

Prezydent Emmanuel Macron nazwał to zdarzenie aktem terroru i powiedział, że francuski prokurator ds. terroryzmu będzie prowadzić śledztwo. To straszne wydarzenie, które wstrząsnęło wszystkimi – prezydent Macron wyraził swoje kondolencje rodzinie i bliskim ofiary.

Ta historia przynosi ból i smutek, ale również potwierdza, jak istotne jest stałe dążenie do zatrzymania nienawiści i terroru. Wielu, włączając kanclerza niemieckiego Olafa Scholza, wyraziło szok i współczucie dla rannych i rodzin ofiar. To zdarzenie pokazuje, jak ważne jest, abyśmy wspólnie i stanowczo przeciwstawiali się nienawiści i terroryzmowi.

To nie pierwszy atak nożownika w Paryżu ale i w Europie

Ataki terrorystyczne w Europie stały się niestety częstym zjawiskiem w ostatnich latach. Motywy tych ataków były różnorodne, często związane z ekstremizmem religijnym, nacjonalizmem lub skrajnymi przekonaniami politycznymi.

Niektóre z najbardziej znanych ataków miały miejsce w latach ostatnich, w tym:

  1. Ataki w Paryżu (2015): W listopadzie 2015 r. doszło do serii ataków zorganizowanych przez Państwo Islamskie w Paryżu. Zamachowcy zaatakowali kawiarnie, teatr oraz stadion, zabijając ponad 130 osób.
  2. Ataki w Barcelonie (2017): W sierpniu 2017 r. terrorysta wjechał furgonetką w tłum ludzi na bulwarze La Rambla w Barcelonie, zabijając 14 osób. Później dochodziło również do innych incydentów.
  3. Ataki w Londynie (2017): W marcu i czerwcu 2017 r. miały miejsce dwa ataki w Londynie, w których zamachowcy użyli pojazdów do celowego potrącenia ludzi na London Bridge i Borough Market, zabijając kilkanaście osób.
  4. Ataki w Wiedniu (2020): W listopadzie 2020 r. doszło do strzelaniny w centrum Wiednia, w wyniku której zginęło kilka osób. Sprawcą okazał się sympatyk Państwa Islamskiego.

Niestety, te wydarzenia stanowią tylko niewielką część ataków, jakie miały miejsce w Europie. Było też wiele incydentów mniejszej skali, które często nie otrzymują dużej uwagi medialnej.

Wiele krajów europejskich intensyfikuje środki bezpieczeństwa, a służby wywiadowcze oraz organy ścigania pracują nad zapobieganiem takim atakom i zabezpieczeniem społeczeństwa. Jednak walka z terroryzmem jest procesem długotrwałym i wyzwaniem dla całej Europy.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia