Kredyt mieszkaniowy 2% będzie przedłużony

Kredyt mieszkaniowy 2% – nowy program rządowy dla osób do 45. roku życia, dający możliwość otrzymania dopłaty do 500/600 tys. zł. Będzie kontynuacja tego wsparcia.

347

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wakacje kredytowe - dla kogo. Na zdjęciu premier Morawiecki w trakcie wystąpienia prezentuje projekt wakacji kredytowych dla osób mających problemy ze spłatą swojego kredytu hipotecznego. Scena, na niej za mównicą premier, niebieskie tło sceny jest ekranem na, którym odbywa się projekcja zasad wakacji kredytowych. Po lewej stronie sceny flagi Polski i Unii Europejskiej.
Premier Morawiecki w trakcie swojego wystąpienia, przedstawił projekt pomocy dla kredytobiorców.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan zwiększenia wsparcia dla rządowych kredytów mieszkaniowych, które będą oferowane z oprocentowaniem na poziomie 2%. Kredyt mieszkaniowy 2% – kontynuacja

Dla kogo kredyt mieszkaniowy 2%

Program ten został stworzony z myślą o osób do 45. roku życia. Dla tych które nie posiadały dotąd swojego mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu bądź domu. Maksymalna kwota kredytu, jaka będzie dostępna dla jednej osoby, wynosić będzie 500 tysięcy złotych. W sytuacji małżeństwa lub rodziców z dzieckiem możliwa będzie uzyskanie kredytu nawet do 600 tysięcy złotych.

Osoby korzystające z tego programu otrzymają dopłatę do rat kredytu mieszkaniowego. Ta dopłata będzie stanowiła różnicę pomiędzy ustaloną, stałą stopą oprocentowania na podstawie średniego oprocentowania kredytów z ofert banków kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie z ustaloną stopą 2%. Ta pomoc finansowa będzie trwała przez okres 10 lat.

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” ma na celu ułatwienie nabywania pierwszego mieszkania. Mieszkania lub domu dla osób, które dotychczas nie miały takiej możliwości. To propozycja rządowa mająca wspomóc młodsze pokolenie w zakupie nieruchomości, oferując im preferencyjne warunki kredytowe.

Co za to kupimy i czy wszędzie tak samo?

Eksperci z agencji Metrohouse przeanalizowali dostępne oferty mieszkań na głównych rynkach nieruchomości. Przeanalizowali z myślą o osobach korzystających z dwuprocentowego kredytu mieszkaniowego. Według ich analiz, dla singla z dochodem około 3,5 tys. zł na miesiąc i zdolnością kredytową na poziomie 200 tys. zł wybór mieszkań w Warszawie jest bardzo ograniczony. Nawet z dodatkowym wkładem własnym około 50 tys. zł, opcje mieszkań o powierzchni dwudziestu kilku metrów są rzadkością, zwłaszcza w tej cenie.

W innych dużych miastach, takich jak Gdańsk, Poznań, Kraków czy Wrocław, sytuacja singla na podobnym poziomie dochodów wygląda podobnie – oferta jest bardzo ograniczona. Wyjątkiem jest Łódź, gdzie wybór jest większy, co daje nadzieję na zakup dwupokojowego mieszkania.

Osoby z dochodem około 5 tys. zł miesięcznie i zdolnością kredytową na poziomie około 324 tys. zł mają więcej opcji. Na obrzeżach Warszawy mogą liczyć na dwupokojowe mieszkania. W Łodzi proporcjonalnie do ich zdolności kredytowej dostępnych jest ponad 70% lokali z dwoma pokojami. W innych miastach, takich jak Wrocław, Gdańsk czy Kraków, oferta w tej cenie jest znacznie mniejsza.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia