In vitro znów dzieli, refundacja zabiegu to rozłam w Prawicy

Ojciec Rydzyk rozgniewany ze względu na pominięcie refundacji in vitro. Wybór PiS wywołał rozdźwięk nawet w partii rządzącej i spowodował otwartą dezaprobatę Ojca Rydzyka in vitro dzieli

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ojciec Tadeusz Rydzyk i samochody
in vitro znów dzieli prawicę

Ojciec Rydzyk jest rozgniewany ze względu na opowiedzenie się niektórych polityków z partii PiS za refundacją in vitro, co było sprzeczne z linią polityczną przyjętą dotychczas przez tę partię. Jego reakcja wynika z głębokich przekonań i silnego zaangażowania w sprawy moralne, w tym w obronę życia.

In vitro znów dzieli – tym razem także posłów PiS

Głosowanie polityków za nowelizacją ustawy w sprawie refundacji in vitro zaskoczyło środowisko konserwatywne. Środowisko w którym Ojciec Rydzyk ma duży wpływ, i jest to dla niego wyraziste odstępstwo od wartości, które długo promował. To spowodowało jego otwartą dezaprobatę i apel o odejście od takich decyzji. Wyraził tym samym swoje oburzenie wobec tego politycznego zwrotu.


Ta decyzja Sejmu o refundacji metody in vitro wzbudziła burzę emocji w polskim społeczeństwie. Głosowanie, które rozdźwięczyło nawet partię rządzącą, podzieliło polityków na zwolenników i przeciwników tego kroku. Mateusz Morawiecki, ojciec Rydzyk i inni politycy PiS znaleźli się w obrębie dyskusji na temat tego, czy nowe posunięcie partii to odstępstwo od polityki kierowanej przez lata czy też próba zbliżenia się do elektoratu liberalnego.

Okazuje się że i Zjednoczona Prawica jest za liberalizacją kierunku PiS

Komentarze na temat decyzji posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zagłosowali za nowelizacją, zostały podniesione na wielu platformach medialnych. Na stronie Radia Maryja pojawiły się zarzuty wobec części polityków PiS, a krytyka autorów artykułu dotyczyła też samego premiera Morawieckiego. Ta sytuacja otwiera pole do dyskusji nad ewentualnym przesunięciem polityki partii rządzącej w kierunku bardziej liberalnym.

Głosowanie nad refundacją in vitro staje się punktem zapalnym w dyskusji publicznej. Przynosi pytania o ewolucję Prawa i Sprawiedliwości oraz strategię polityczną premiera. To wydarzenie stanowi zaskakujący moment w kontekście dotychczasowych kierunków politycznych w kraju, wywołując zarówno podziały, jak i głębokie zastanowienie nad przyszłością polityczną Polski.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia