Przełom na granicy z Ukrainą – czy blokada zniknie?

Blokada granicy ma miejsce z powodu niezgody między polskimi protestującymi, głównie przewoźnikami, a stroną ukraińską. Protestujący domagają się m.in. przywrócenia systemu zezwoleń na przewozy komercyjne - czy będzie gest dobrej woli? z której strony?

399

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zmora kierowców


To zdecydowanie krok w dobrym kierunku! Ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o otwarciu przejścia granicznego Uhrynów-Dołhobyczów dla pustych ciężarówek zmierzających z Ukrainy do Polski. Przełom na granicy z Ukrainą?

Pierwsze przejście do wyjazdu pustych ciężarówek otwarte?

Dotychczas to przejście było dostępne wyłącznie dla samochodów osobowych i autobusów, a teraz poszerzenie tej możliwości otwiera nowe perspektywy dla przewoźników i handlu między oboma krajami.

Według władz Ukrainy, ta decyzja ma na celu poprawę płynności ruchu granicznego i rozwiązanie sporu z polskimi przewoźnikami, którzy zablokowali przejścia po polskiej stronie. To z pewnością pozytywny sygnał, sugerujący chęć współpracy i znalezienia rozwiązań w tej kwestii, co może przyczynić się do ułatwienia przemieszczania się i handlu między obydwoma krajami.

przypomnijmy genezę blokady

Blokada granicy ma miejsce z powodu niezgody między polskimi protestującymi, głównie przewoźnikami, a stroną ukraińską. Protestujący domagają się m.in. przywrócenia systemu zezwoleń na przewozy komercyjne, likwidacji systemu Echerga i zielonego korytarza dla aut unijnych wracających bez towaru z Ukrainy, oraz zawieszenia firm z kapitałem wschodnim do czasu wykazania pochodzenia kapitału. Ukraińskie władze nie akceptują tych żądań, twierdząc, że blokowanie granicy zakłóca drogi logistyczne i ma negatywny wpływ na gospodarkę zarówno Ukrainy, jak i Unii Europejskiej. Pomimo sprzeciwu, Ukraina deklaruje gotowość do dialogu w celu znalezienia rozwiązania sytuacji, jednakże nie zgadza się na zmiany w umowie liberalizacji, co jest jednym z kluczowych punktów żądań protestujących.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia