Szczepienia zaktualizowaną szczepionką przeciwko COVID-19 KRAKEN w Polsce

Sprawdź czy masz skierowania na szczepienie zaktualizowaną szczepionką przeciwko COVID-19. Dowiesz się wchodząc na IKP

409

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szczepienia zaktualizowaną szczepionką
Obecnie w pełni zaszczepionych jest ponad 22,4 miliony Polaków.

W nocy z 5 na 6 grudnia 2023 r. zostaną wystawione skierowania na szczepienie zaktualizowaną szczepionką przeciwko COVID-19. Szczepienia będą mogły być wykonane w punktach szczepień, aptekach i przychodniach. Sprawdź na Internetowym Koncie Pacjenta.

Nowa szczepionka przeciw wersji KRAKEN – COVID-19

Zaktualizowana szczepionka jest skierowana przeciwko dominującemu obecnie podwariantowi XBB.1.5. KRAKEN Podwariant ten charakteryzuje się większą zakaźnością i zdolnością do ominięcia odpowiedzi immunologicznej wywołanej przez poprzednie warianty SARS-CoV-2.

Szczepienia zaktualizowaną szczepionką są bezpieczne i skuteczne. Badania kliniczne wykazały, że szczepionka ta skutecznie chroni przed zachorowaniem na COVID-19, hospitalizacją i zgonem.

Szczepienia zaktualizowaną szczepionką są zalecane dla osób, które ukończyły 12 lat i od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy. Szczepienia mogą być wykonywane jako dawka przypominająca lub jako pierwsza dawka dla osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione.

Gdzie szczepimy – dowiesz się na swoim IKP

W niektórych punktach szczepień i aptekach może być konieczne oczekiwanie na szczepionkę, ponieważ placówki te muszą podpisać nowe umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Niektóre przychodnie dopiero składają zamówienia na szczepionki.

Osoby zainteresowane szczepieniem zaktualizowaną szczepionką powinny sprawdzić, czy w ich najbliższym punkcie szczepień lub aptece dostępna jest szczepionka. Można to zrobić, dzwoniąc do punktu szczepień lub apteki lub sprawdzając informacje na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Szczepienia zaktualizowaną szczepionką są ważnym krokiem w walce z pandemią COVID-19. Szczepienia te mogą pomóc w ochronie przed ciężkim zachorowaniem, hospitalizacją i zgonem.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia