Wpływ pizzy na subwencję partii Hołowni i Konfederacji

Państwowa Komisja Wyborcza wykryła problemy z nieprawidłowym finansowym sprawozdaniem partii Polski 2050 Szymona Hołowni. zakupu pizzy! o co chodzi?

329

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wpływ pizzy na subwencję
Wpływ pizzy na subwencję


Artykuł w „Rzeczpospolitej” donosi o zagrożeniu dla Polski 2050 Szymona Hołowni związanej z utratą ponad 20 milionów złotych subwencji państwowej. Problem ten wynikał z problemów z prawidłowym sprawozdaniem finansowym, które wykryła Państwowa Komisja Wyborcza. Wpływ pizzy na subwencję?

Dziwne zapisy dotyczące subwencji partyjnych

Zagrożenie to pojawiło się z powodu „nielegalnego kredytowania osób fizycznych”, co de facto odnosiło się do praktyki wykonywania drobnych zakupów na rzecz partii przez pracowników, którzy otrzymywali zwrot kosztów za te zakupy za pośrednictwem przelewu. W przypadku Polski 2050, odnotowano osiem takich zakupów dokonanych przez pięć osób, na łączną kwotę 6,7 tys. zł.

Warto zaznaczyć, że problem ten dotknął nie tylko partię Hołowni. W przeszłości podobne problemy związane z nieprawidłowymi praktykami finansowymi miały miejsce w Solidarnej Polsce oraz w Ruchu Narodowym. Jednakże te ugrupowania nie otrzymały subwencji, więc ryzyko utraty środków nie istniało w ich przypadku.

Jak PiS ratuje kasę Hołowni i Mentzena czyli wpływ pizzy na subwencję

I jak tu nie lubić odchodzącej partii rządzącej. Zmiany w ustawie zrobione prawie rok temu są przyjazne dla opozycji. O co chodzi? Jak mówi powiedzenie, jak nie wiadomo o co to chodzi o kasę.

Zmiany wprowadzone przez PiS na początku 2023 roku okazały się kluczowe dla ugrupowania Szymona Hołowni. Przyjęto zasadę, że „drobne kwoty” mogą naruszyć ustawę, jednak ustalono, że nowy próg błędu wynosi 1% rocznych przychodów dla partii o budżetach poniżej miliona złotych oraz 0,1% dla tych partii, których budżet przekracza milion złotych. To właśnie te zmiany ustalone w przepisach stanowiły dla Polski 2050 kluczową ochronę, pomimo problemów z prawidłowym sprawozdaniem finansowym wykrytych przez Państwową Komisję Wyborczą.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia