Zabójstwo policjantów we Wrocławiu. Zmiana zarzutów wobec Maksymiliana F.

Maksymilian F. oskarżony o zabójstwo dwóch policjantów we Wrocławiu 1 grudnia - tragiczne zdarzenie

303

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zabójstwo policjantów we Wrocławiu
zabójstwo policjantów we Wrocławiu

Wrocław, 8 grudnia 2023 r. – Prokuratura Krajowa poinformowała w poniedziałek, że zmieniła zarzuty wobec Maksymiliana F., który w nocy z piątku na sobotę zastrzelił dwóch policjantów we Wrocławiu. Mężczyzna jest teraz oskarżony o dwa zabójstwa, a nie o dwa usiłowania zabójstwa, jak wcześniej. Zabójstwo policjantów we Wrocławiu – epilog w Sądzie.

Jak doszło do zabójstwa funkcjonariuszy?

Do tragedii doszło w piątek, 1 grudnia. Około godziny 22:30 policjanci z komisariatu Wrocław-Fabryczna zatrzymali Maksymiliana F. w Kiełczowie pod Wrocławiem. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za oszustwo.

Gdy policjanci przewozili F. do policyjnej izby dla zatrzymanych, mężczyzna wyciągnął z kryjówki broń palną i strzelił do nich. Obaj funkcjonariusze, 33-letni sierżant sztabowy Piotr K. i 35-letnia starszy sierżant Małgorzata K., zostali ranni w głowę. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej, obaj policjanci zmarli.

F., który uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany w sobotę rano. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przebywał do poniedziałku. W poniedziałek prokuratura zdecydowała o zmianie zarzutów wobec F. z usiłowań zabójstwa na zabójstwa.

zabójstwo policjantów we Wrocławiumotyw zbrodni popełnionej przez Maksymiliana F. nie jest znany

Motyw zbrodni nie jest na razie znany. Prokuratura prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Śmierć dwóch policjantów wywołała ogromne poruszenie w Polsce. Szef MSWiA Mariusz Kamiński złożył kondolencje rodzinom ofiar i zapewnił, że sprawca zostanie surowo ukarany.

Sierżant sztabowy Piotr K. służył w policji od 2013 roku. Był ceniony przez kolegów za profesjonalizm i zaangażowanie w pracę. Starsza sierżant Małgorzata K. służyła w policji od 2009 roku. Była lubianą i szanowaną osobą przez współpracowników i mieszkańców Wrocławia. Obaj policjanci zostali pośmiertnie odznaczeni Krzyżem Zasługi za Dzielność.

najlepsza muza o poranku

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia