Ministra od Polityki społecznej ma co sprzątać bo jest po kim i jest co!

Ministra od Polityki społecznej Dziemianowicz-Bąk troszczy się o dobro Polaków. Programy wsparcia dla NGO, wsparcie finansowe, Tarcza Covid. co jeszcze?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ministra od polityki społecznej
ministra od polityki społecznej

Bez wątpienia, minister Dziemianowicz-Bąk będzie miała swoją agendę, która będzie uwzględniała jej osobiste priorytety i doświadczenia. Jednakże, niezależnie od tego, co będzie robić, powinna pamiętać, że jej zadaniem jest troska o wszystkich Polaków, niezależnie od ich statusu społecznego, wykształcenia czy miejsca zamieszkania. NGOsy od niepełnosprawności pominięte w Tarczy Covid zwłaszcza te od stołówek i gastronomii były ignorowane przez poprzedniczkę.

Ministerstwo czyli co? na prawdę teraz będzie polityka społeczna?

 • Rodzina: wsparcie rodzin, m.in. poprzez świadczenie 500+, świadczenie Rodzina 500+ na pierwsze dziecko, program Rodzina z Plusem, program Maluch+, program Dobry start, program Rodzina 4+, program „Dobry start” na wyprawkę szkolną, program „Senior +”, program „Mama 4+”, program „Tato 4+”, program „Rodzina z Ukrainy”, program „Praca dla Ukrainy”.
 • Praca: rynek pracy, m.in. poprzez programy aktywizacji zawodowej, programy wsparcia dla osób bezrobotnych, programy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, programy wsparcia dla pracodawców, programy wsparcia dla osób młodych, programy wsparcia dla seniorów.
 • Polityka społeczna: m.in. poprzez programy wsparcia dla osób wykluczonych społecznie, programy wsparcia dla osób zagrożonych ubóstwem, programy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, programy wsparcia dla seniorów, programy wsparcia dla osób uchodźczych.

Zadania do wykonania

najważniejszymi zadaniami, które powinna podjąć się nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej są:

 • Podniesienie płacy minimalnej: jest to postulat, który od lat zgłasza Lewica. Podniesienie płacy minimalnej pozwoliłoby zwiększyć dochody wielu Polaków, a tym samym poprawić ich sytuację materialną.
 • Ochrona praw pracowniczych: jest to kolejna kwestia, która jest ważna dla Lewicy. Minister powinna dążyć do poprawy warunków pracy w Polsce, a także do ochrony praw pracowników.
 • Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami: jest to grupa społeczna, która potrzebuje szczególnej troski ze strony państwa. Minister powinna dążyć do zwiększenia dostępności usług i produktów dla osób z niepełnosprawnościami, a także do poprawy ich sytuacji społecznej i zawodowej. Mamy dziesiątki przykładów zniszczenia zakładów ekonomii społecznej przez bezduszność poprzedniczki.
 • Wsparcie dla seniorów: jest to grupa społeczna, która stale się powiększa. Minister powinna dążyć do zapewnienia seniorom godnej starości, a także do poprawy ich sytuacji społecznej i zdrowotnej.
 • Wsparcie dla osób uchodźczych z Ukrainy: jest to kwestia, która jest szczególnie ważna w obecnej sytuacji. Minister powinna dążyć do zapewnienia uchodźcom z Ukrainy bezpieczeństwa i wsparcia, a także do ich integracji z polskim społeczeństwem.

Ministra od Polityki społecznej czy Pani Minister?

Jest nam wszystko jedno jak mamy Ją nazywać, ważne by wykazała się wrażliwością i empatią przy podejmowaniu decyzji.

Oprócz tych pięciu kwestii, minister rodziny, pracy i polityki społecznej powinna zająć się również innymi ważnymi obszarami, takimi jak:

 • Rynek pracy: minister powinna dążyć do zmniejszenia bezrobocia, a także do poprawy sytuacji osób pracujących na umowach śmieciowych.
 • Polityka prorodzinna: minister powinna dążyć do dalszego rozwoju polityki prorodzinne, aby wspierać rodziny z dziećmi.
 • Polityka społeczna: minister powinna dążyć do poprawy sytuacji osób wykluczonych społecznie, a także do zmniejszenia ubóstwa.

Kibicujemy gorąco Pani Ministrze Dziemianowicz-Bąk bo wierzymy że tym razem ten resort jest w dobrych rękach, rękach na które jako pierwsze w UE radio cyfrowe prowadzone przez redakcję z niepełnosprawnościami będziemy patrzeć!!!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia