Laptop dla nauczyciela czyli gdzie pies jest pogrzebany a gdzie minister…

Program 'Laptop dla nauczyciela' - kwestia finansowania wciąż niewyjaśniona! Czy rząd zapewni właściwe pieniądze? Przeczytaj o tym Po Polsku!

271

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Laptop dla nauczyciela czyli gdzie pies jest pogrzebany, na zdjęciu psina z laptopem
Laptop dla nauczyciela czyli gdzie pies jest pogrzebany a raczej gdzie go "urzędniki pogrzebały"

Nowy rząd wprowadzając program laptop dla nauczyciela zrobił to szybko i… Nie zdążył zadbać o finansowanie go we właściwy sposób. Czy jeszcze nowszy rząd uporządkuje to? A może puści z torbami lokalnych dostawców. Toż to pieniądze dla budżetu….!!! Sprawy załatwiane są niezależnie przez kogo ale Po Polsku!!! Czyli gdzie pies jest pogrzebany a gdzie minister? on już dostał kasę i go nie ma.

Cyfryzacja, nowe technologie ale załatwienie sprawy po staremu

Program rządowy „laptop dla nauczyciela” miał na celu poprawę warunków pracy nauczycieli w zakresie dostępu do nowoczesnych technologii. W ramach programu, każdy nauczyciel mógł otrzymać dofinansowanie do zakupu laptopa w wysokości 2500 złotych. Dofinansowanie było przyznawane na podstawie bonu, który nauczyciele mogli zrealizować w dowolnym sklepie komputerowym. Okazuje się jednak, że program ten nie jest pozbawiony wad. Właściciel sklepu komputerowego z Krakowa, który sprzedał laptopy na podstawie bonów z Ministerstwa Cyfryzacji, nie otrzymał jeszcze należnych z urzędu pieniędzy.

  • To jest dziki kraj! Rodeo! Jak nie siedzisz mocno w siodle, to wylatujesz. Co mam robić? – grzmi właściciel sklepu komputerowego. – To jest chore! Za transakcje zrealizowane w październiku musiałem już rozliczyć podatek VAT i dochodowy, a pieniędzy nie mam. To samo za listopad.

Mężczyzna prosi, aby powstał tekst „jak bat na tyłki urzędników”. Chce być anonimowy, bo boi się, że wypowiedzi medialne zablokują dla niego środki. I nie zmienia tego fakt, że za program odpowiada poprzednia władza.

Gdzie jest problem? i gdzie jest kasa czyli URZĘDNIK niezależnie od opcji jest URZĘDNIKIEM

Problem w tym, że Ministerstwo Cyfryzacji nie wypłaca pieniędzy sklepom komputerowym w terminie. Właściciele sklepów skarżą się, że muszą czekać nawet kilka miesięcy na wypłatę, co powoduje, że mają problemy z płynnością finansową.

  • To jest nie fair. Sprzedajemy laptopy, a za to nie otrzymujemy pieniędzy. To nie jest nasza wina, że program jest źle zorganizowany – mówi właściciel sklepu komputerowego.

Co z tym zrobić?

Właściciele sklepów komputerowych apelują do rządu o pilne rozwiązanie problemu. Chcą, aby Ministerstwo Cyfryzacji wypłacało pieniądze w terminie, tak aby nie musieli martwić się o płynność finansową.

Możliwe rozwiązania paranoi zwanej Laptop dla nauczyciela

Jednym z możliwych rozwiązań problemu jest wprowadzenie systemu zaliczek. Ministerstwo Cyfryzacji mogłoby wypłacać sklepom komputerowym zaliczki w wysokości 50% wartości sprzedanych laptopów. Pozostała część kwoty mogłaby zostać wypłacona po zrealizowaniu wszystkich bonów.

Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie systemu kar dla Ministerstwa Cyfryzacji za opóźnienia w wypłacie pieniędzy. W przypadku opóźnienia wypłaty o więcej niż 30 dni, Ministerstwo Cyfryzacji mogłoby zostać obciążone karą w wysokości 0,5% kwoty do zapłaty za każdy dzień opóźnienia.

Oczywiście, ostateczne rozwiązanie problemu należy do rządu. Należy jednak jak najszybciej znaleźć sposób na rozwiązanie tej sytuacji, aby nie dopuścić do dalszych problemów przedsiębiorców.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia