Subtelne przejęcie TVP czyli wyłączamy nadawanie

Przeprowadzone przez nową władzę przejęcie TVP było brutalne i niedemokratyczne. Zmiany dokonane wbrew wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego oraz bez konsultacji społecznych to czystki polityczne? Przyjrzyjmy się bliżej przejęciu przez nową władzę TVP i naruszeniu zasady pluralizmu informacyjnego i wolności słowa.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowe wiadomości tvp
przejęcie tvp i nowe wiadomości

Przejęcie TVP przez nową władzę było zbyt brutalne i niedemokratyczne. Nowa władza nie zastosowała się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2016 roku, który orzekł, że członków Rady Mediów Narodowych powołuje się na 3-letnią kadencję.

Powtórka z metodologii postępowania PiSu?

Zamiast tego, nowa władza odwołała wszystkich członków Rady Mediów Narodowych i powołała nowych, w tym osoby związane z partią rządzącą. UWAGA! Nowa władza nie przeprowadziła żadnych konsultacji społecznych w sprawie zmian w mediach publicznych. Zamiast tego, zmiany zostały wprowadzone w trybie pilnym, bez możliwości wypowiedzenia się obywateli.

Nowa władza doprowadziła do zwolnienia wielu pracowników TVP, którzy nie podzielają jej poglądów czyli czystki polityczne? Zwolnienia te miały charakter represyjny i miały na celu uciszenie krytyki nowej władzy. W rezultacie przejęcie TVP przez nową władzę doprowadziło do naruszenia zasady pluralizmu informacyjnego i do ograniczenia wolności słowa.

Naród oczekuje, że Państwo będzie demokratyczne i przyjazne obywatelom, niezależnie od ich poglądów

Obywatele chcą żyć w państwie, w którym mają zagwarantowane prawa i wolności, w tym wolność słowa, wolność zgromadzeń i wolność prasy. Chcemy aby państwo było neutralne wobec różnych poglądów i aby nie faworyzowało żadnej partii politycznej czy grupy społecznej. Obywatele mają nadzieję na lepszą przyszłość, w której będą mogli żyć w pokoju i harmonii, niezależnie od swoich przekonań.

Mamy nadzieję, że nowa władza będzie w stanie spełnić te oczekiwania i przywrócić Polsce charakter państwa demokratycznego i przyjaznego obywatelom.

Oto kilka konkretnych przykładów tego, czego oczekują obywatele od państwa:

  • Oczekują, że państwo będzie przestrzegać prawa i konstytucji o której poszanowanie przez 8 lat walczyliśmy.
  • Oczekują, że państwo będzie równe wobec wszystkich obywateli, bez względu na pochodzenie, rasę, religię czy poglądy również niepełnosprawnych.
  • Oczekują, że państwo będzie zapewniać obywatelom bezpieczeństwo i ochronę.
  • Oczekują, że państwo będzie dbać o rozwój gospodarczy i społeczny kraju.
  • Oczekują, że państwo będzie promować wartości demokratyczne i humanitarne.

Wierzymy, że tylko w demokratycznym państwie obywatele mogą czuć się bezpiecznie i szczęśliwi.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia