Rozmowa z Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Osób Niepełnosprawnych ITS

Pani dr Beata Stasiak-Cieślak podzieliła się konkretnymi przykładami działań na rzecz dostępności, takimi jak szkolenia dla personelu transportowego w obszarze obsługi osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. "Edukacja jest kluczowa. Chcemy, aby wszyscy pracownicy w sektorze transportowym byli świadomi potrzeb osób z niepełnosprawnościami i mieli odpowiednie umiejętności obsługi."

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Centrum usług motoryzacyjnych
Instytut Transportu Samochodowego "Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w rozwoju""

Miejsce takie jak Instytutu Transportu Samochodowego, gdzie codziennie podejmowane są wyzwania związane z rozwojem technologii i innowacji w transporcie. Rozmawialiśmy z pełnomocnikiem dyrektora ds. osób niepełnosprawnych Panią dr Beata Stasiak-Cieślak, która jest również koordynatorką dostępności. Pani Beata i jej zespół reprezentuje ogromne zaangażowanie w tworzenie bardziej dostępnego i przyjaznego środowiska transportowego.

Początkowo rozmowa skupiła się na ogólnych wyzwaniach, przed jakimi stoi społeczność osób niepełnosprawnych w kontekście mobilności. Panią dr Beatą Stasiak-Cieślak zwrócił uwagę na potrzebę integracji różnych rozwiązań technologicznych, które mogą znacząco ułatwić życie osób z niepełnosprawnościami.

Pani Stasiak-Cieślak podkreśliła rolę współpracy z organizacjami pozarządowymi i społecznością osób niepełnosprawnych. „Współpracujemy z różnymi grupami interesów, organizacjami i stowarzyszeniami. Ich doświadczenie jest nieocenione, gdy chodzi o projektowanie systemów, które naprawdę spełniają codzienne potrzeby.”

Nowe Perspektywy Dostępności i Mobilności

Rozmowa przeniosła się również na temat konkretnych działań podejmowanych przez instytut w zakresie dostępności. Pan dr podkreślił, że próbuje się łączyć dostępność fizyczną z dostępnością cyfrową. „Nie chodzi tylko o dostosowanie środków transportu do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale także o zapewnienie dostępu do informacji, rezerwacji i innych usług online.”

Pani dr Beata Stasiak-Cieślak podkreśliła rolę współpracy z organizacjami pozarządowymi i społecznością osób niepełnosprawnych. „Współpracujemy z różnymi grupami interesów, organizacjami i stowarzyszeniami. Ich doświadczenie jest nieocenione, gdy chodzi o projektowanie systemów, które naprawdę spełniają codzienne potrzeby.”

Rozmowa przeniosła się również na temat konkretnych działań podejmowanych przez instytut w zakresie dostępności. Nasza rozmówczyni podkreśliła, że próbuje się łączyć dostępność fizyczną z dostępnością cyfrową. „Nie chodzi tylko o dostosowanie środków transportu do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale także o zapewnienie dostępu do informacji, rezerwacji i innych usług online.”

Patrycja Tabaczek rozmawiała z Panią dr Beata Stasiak-Cieślak pełnomocnikiem dyrektora ds. osób niepełnosprawnych

Materiał powstał we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Więcej materiałów znajdziesz tutaj.

Brak postów do wyświetlenia