Dług publiczny USA przekroczył 34 biliony dolarów!!!

USA rządowy dług publiczny przekroczył 34 biliony dolarów, ustawiając nowy rekord. Powody wzrostu długu, jak COVID-19 i zmiany w polityce podatkowej omówione w tym artykule. Konieczne działania rządu w celu naprawy sytuacji długu publicznego - podobnie jak u nas

261

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dług publiczny USA
Dług publiczny USA to 34 biliony dolarów

Dług publiczny Stanów Zjednoczonych przekroczył 34 biliony dolarów, ustanawiając nowy rekord. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z poprzednim szczytem długu, który wyniósł 33 biliony dolarów we wrześniu. Dług stale rośnie w ostatnich latach i obecnie jest na poziomie, który uważany jest za nieodpowiedni.

Co jest powodem że dług publiczny USA jest tak wysoki?

Istnieje wiele powodów wzrostu długu publicznego. Pandemia COVID-19, która doprowadziła do gwałtownej recesji i spadku wpływów podatkowych, była głównym czynnikiem przyczyniającym się do tego wzrostu. Ponadto rząd federalny wydaje więcej pieniędzy na programy takie jak Social Security, Medicare i Medicaid, a także obniżył podatki.

Wzrost długu publicznego może mieć szereg potencjalnych negatywnych konsekwencji. Może prowadzić do wyższych stóp procentowych, co utrudniałoby przedsiębiorstwom i konsumentom pożyczanie pieniędzy. Może również prowadzić do niewypłacalności długu publicznego, co miałoby katastrofalny wpływ na gospodarkę.

Istnieje wiele rzeczy, które rząd może zrobić, aby rozwiązać kryzys długu publicznego. Może podnieść podatki, ograniczyć wydatki lub utworzyć komisję ds. długu publicznego, która opracuje plan redukcji długu. Jednak jest prawdopodobne, że rządowi będzie trudno podjąć którekolwiek z tych kroków, ponieważ zarówno Republikanie, jak i Demokraci sprzeciwiają się podejmowaniu działań, które mogłyby zaszkodzić ich interesom politycznym.

Jak go zahamować?

Tymczasem dług publiczny będzie prawdopodobnie nadal rosnąć, a to może mieć poważne konsekwencje dla gospodarki i bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

Oto kilka konkretnych przykładów tego, jak wzrost długu publicznego może wpłynąć na Stany Zjednoczone:

  • Wyższe stopy procentowe mogą zniechęcać inwestycje i wzrost gospodarczy.
  • Niewypłacalność długu publicznego mogłaby spowodować krach finansowy i recesję.
  • Rosnący dług publiczny może utrudniać rządowi finansowanie ważnych programów społecznych, takich jak Social Security i Medicare.

Aby rozwiązać problem długu publicznego, rząd Stanów Zjednoczonych musi podjąć zdecydowane działania. Zarówno Republikanie, jak i Demokraci muszą być gotowi do poświęceń, aby zapobiec katastrofie gospodarczej.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia