Planowane w tym tygodniu posiedzenia sejmu mogą zostać odwołane – nieoficjalne informacje

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zamieszanie przed Sejmem: Wąsik i Kamiński próbują wejść do parlamentu
Zamieszanie przed Sejmem: Wąsik i Kamiński próbują wejść do parlamentu

Planowane w tym tygodniu posiedzenia Sejmu mogą się nie odbyć. To na razie nieoficjalne informacje o odwołaniu posiedzeń.

Planowane posiedzenia sejmu mogą zostać odwołane – dlaczego?

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że planowane w tym tygodniu posiedzenia Sejmu, prawdopodobnie się nie odbędą. Ostateczną decyzję ma podjąć prezydium Sejmu, które właśnie się zbiera. Nieoficjalne informacje, które podał portal Interia sugerują, że ta nagła zmiana planów wiąże się z wygaśnięciem mandatów dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Wyrok ws. afery gruntowej dot. obu ww. polityków zapadł 20 grudnia i jest prawomocny.

Decyzję o odwołaniu posiedzenia komentuje poseł Suwerennej Polski Sebastian Kaleta. Polityk zauważył, że taka sytuacja, gdzie odwołuje się posiedzenie wcześniej zaplanowane, nie miała miejsca od wielu lat. Kaleta sugeruje, że może to być sygnał kryzysu w koalicji rządowej, być może związany z kontrowersyjnymi działaniami ostatnich tygodni. Polityk nie wyklucza, że odwołanie posiedzenia może mieć związek ze sprawą Kamińskiego i Wąsika, argumentując, że decyzja marszałka Sejmu Szymona Hołowni o wygaszeniu mandatów posłom PiS jest „bardzo wątpliwa prawnie”. Hołownia jednak podkreśla, że stoi na stanowisku, iż wyrok sądu jest jednoznaczny.

Na ten tydzień zaplanowano dwa posiedzenia Sejmu — drugie (10 i 11 stycznia) i trzecie (12 stycznia). Posłowie mieli kontynuować prace nad budżetem państwa na 2024 rok.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia