Procedura ułaskawienia wszczęta, co na to minister Adam Bodnar?

Zdecyzowanie prezydenta Andrzeja Dudy ws. postępowania ułaskawieniowego wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika budzi kontrowersje. Co dalej? Sprawdź przebieg procedury ułaskawienia!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akt łaski obowiązuje, a politycy w dalszym ciągu są posłami
"Odpowiedź Prezydenta: Akt łaski obowiązuje, a politycy w dalszym ciągu są posłami"

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Postępowanie to zostało zainicjowane przez prezydenta, który złożył wniosek do ministra sprawiedliwości. Czyli procedura ułaskawienia wszczęta!

Procedura ułaskawienia jest motywowana protestem głodowym osadzonych

Wniosek prezydenta został uzasadniony protestem głodowym, który rozpoczęli osadzeni politycy PiS. Prezydent stwierdził, że protest ten jest niebezpieczny dla zdrowia i życia osób go podejmujących. Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, potwierdził wszczęcie postępowania ułaskawieniowego. Podkreślił jednak, że na obecnym etapie nie zapadły żadne decyzje w tej sprawie.

Wszczęcie postępowania o ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jest krokiem budzącym kontrowersje. Z jednej strony, można zrozumieć obawy prezydenta o stan zdrowia osób podejmujących protest głodowy. Z drugiej strony, protest ten jest wyrazem niezadowolenia z wyroku sądu, który uznał Kamińskiego i Wąsika winnymi w sprawie tzw. afery gruntowej.

Politycznie skazani i politycznie ułaskawieni

Jeśli prezydent zdecyduje się ułaskawić Kamińskiego i Wąsika, będzie to odczytane jako polityczna decyzja. Prezydent będzie musiał liczyć się z zarzutami o stronniczość i naruszanie zasady praworządności.

Ostatecznie, decyzja o ułaskawieniu należy do prezydenta. Należy jednak pamiętać, że decyzja ta będzie miała daleko idące konsekwencje.

Tak czy inaczej rządzący wraz z opozycją serwują nam teatr zamiast zajmować się gospodarką. To odwieczny problem naszego kraju.

Słuchaj nas online!

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef
Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu
i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia
jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona
przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

 

Brak postów do wyświetlenia