Varsovia to nowy prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Najnowszy prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej o nazwie Varsovia jest już w fazie wykończeniowej. Przełom czerwca i lipca rozpocznie testowanie komfortu i pojemności nowej jednostki dla pasażerów i ciężarówek. Nowy prom to więcej możliwości transportu i handlu między Polską i Szwecją.

243

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowy prom Varsovia
nowy prom Varsovia

Nowy prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, który otrzyma nazwę Varsovia, jest już w fazie wykończeniowej i wejdzie na linię Świnoujście-Ystad na przełomie czerwca i lipca br.

Pierwszy nowy prom od wielu lat

Prace w stoczni przebiegają zgodnie z harmonogramem, a jednostka jest już gotowa do rozpoczęcia testów. W tym miesiącu rozpoczną się testy urządzeń maszynowych, a pod koniec pierwszego kwartału prom przejdzie pierwsze próby morskie. Drugie testy mają rozpocząć się najpóźniej w maju. Varsovia to nowoczesna jednostka, która będzie mogła pomieścić ponad 1000 pasażerów i 100 ciężarówek. Prom będzie wyposażony w komfortowe kabiny, restauracje, sklepy i inne udogodnienia dla pasażerów.

Wejście nowego promu na linię Świnoujście-Ystad jest dobrą wiadomością dla mieszkańców Polski i Szwecji. Prom zwiększy możliwości transportowe między tymi krajami i ułatwi podróże oraz wymianę handlową. Nowy prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej to nowoczesna jednostka, która będzie miała pozytywny wpływ na rozwój transportu między Polską i Szwecją. Prom będzie wygodny i bezpieczny dla pasażerów, a także zwiększy możliwości transportowe między tymi krajami.

Połączenie Świnoujście – Ystad to ważny szlak transportowy

Linia Świnoujście-Ystad to połączenie promowe między Polską a Szwecją. Łączy ono port w Świnoujściu, położony na wyspie Wolin, z portem w Ystad, położonym na południowym wybrzeżu Szwecji. Linia jest obsługiwana przez dwóch operatorów: Unity Line i Polferries. Unity Line oferuje dwa promy: Polonia i Skania, a Polferries oferuje dwa promy: Cracovia i Wawel.

Promy kursują codziennie, w ciągu dnia i w nocy. Czas przeprawy wynosi około 6 godzin. Linia Świnoujście-Ystad jest popularnym wyborem dla osób podróżujących między Polską a Szwecją. Jest to wygodny i szybki sposób na przepłynięcie Morza Bałtyckiego.

Oto kilka dodatkowych informacji o linii Świnoujście-Ystad:

  • Długość trasy wynosi około 270 km.
  • Głębokość morza na trasie wynosi od 10 do 30 metrów.
  • Prom może osiągnąć prędkość maksymalną 22 węzły.
  • Na pokładzie promu znajdują się komfortowe kabiny, restauracje, sklepy i inne udogodnienia dla pasażerów.

Wpływ nowego promu Varsovia na linię Świnoujście-Ystad

Wejście nowego promu Varsovia na linię Świnoujście-Ystad będzie miało pozytywny wpływ na tę linię. Prom Varsovia jest większy i nowocześniejszy niż obecne promy na tej linii. Będzie mógł pomieścić więcej pasażerów i ładunku, co zwiększy możliwości transportowe między Polską i Szwecją.

Oprócz zwiększenia możliwości transportowych, nowy prom Varsovia może również przyczynić się do wzrostu popularności linii Świnoujście-Ystad. Nowoczesny prom i komfortowe warunki podróży mogą przyciągnąć nowych klientów, którzy dotychczas nie korzystali z tej linii.

info za Portal Morski

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef
Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu
i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia
jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona
przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia