Spotkanie Dudy z Tuskiem już o 11:00 – chcemy chleba nie igrzysk

Konflikt u bram czy porozumienie? Spotkanie Dudy z Tuskiem może przynieść konstruktywne porozumienie. Przeczytaj szczegóły!

203

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spotkanie Dudy z Tuskiem
Spotkanie Dudy z Tuskiem, nadzieje i obawy

Polska potrzebuje szorstkiego ale jednak porozumienia. Obaj Panowie mają silne charaktery ale także obaj w życiu zawodowym osiągnęli już wszystko. Czas by zrobili coś dla innych. Naród czeka na konstruktywne porozumienie bo wojna u bram a i pieniądze z Brukseli daleko. Spotkanie Dudy z Tuskiem wszystko wyjaśni?

Jak może zakończyć się spotkanie najważniejszych ludzi w kraju?

Scenariusz 1: Porozumienie

Oba środowiska polityczne mają świadomość, że konflikt nie służy Polsce. Oba strony mają również świadomość, że muszą znaleźć kompromis w sprawie obsady stanowiska Prokuratora Krajowego. W tym celu, podczas spotkania, zostaną przedstawione propozycje kompromisowe. Jeśli obie strony będą skłonne do kompromisu, istnieje szansa, że dojdzie do porozumienia.

Scenariusz 2: Eskalacja konfliktu

Jeśli obie strony nie będą skłonne do kompromisu, konflikt może się zaostrzyć. W takim przypadku, możliwe jest, że prezydent nie podpisze nominacji Jacka Bilewicza na pełniącego obowiązki Prokuratora Krajowego. Może to doprowadzić do kolejnej eskalacji konfliktu, w tym do zablokowania przez prezydenta innych działań rządu.

Scenariusz 3: Niejasny wynik

Możliwe jest również, że rozmowa nie przyniesie jednoznacznego rezultatu. W takim przypadku, strony mogą zdecydować się na dalsze rozmowy lub na zawieszenie negocjacji.

Ocena jest trudna, czekamy na fakty

Obecnie trudno powiedzieć, jaki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. Zależy to od wielu czynników, w tym od stanowiska, jakie zajmą podczas rozmowy prezydent i premier. Zdaniem prof. Romana Bäckera, tak czy inaczej musi dojść do porozumienia między prezydentem a koalicją rządzącą w sprawie obsady stanowiska Prokuratora Krajowego.

Prof. Robert Alberski zwraca uwagę, że na horyzoncie są już kolejne sprawy, które mogą być zarzewiem konfliktu. Ocena prof. Bäckera jest słuszna. W dłuższej perspektywie, nie dojdzie do porozumienia, konflikt będzie się zaostrzał, a to będzie szkodliwe dla Polski.

Ocena prof. Alberskiego jest również słuszna. Konflikt między prezydentem a koalicją rządzącą może dotyczyć coraz większej liczby spraw.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia