Koszty wygenerowane przez Komisję Smoleńską i Macierewicza: 36mln zł

Opinia publiczna szybko pozytywnie odniosła się do decyzji Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza o zaprzestaniu ochrony Antoniego Macierewicza i likwidacji podkomisji smoleńskiej. Czy polityczna farsa kryła prawdziwe przyczyny katastrofy smoleńskiej?

205

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Macierewicz do Prokuratury - koniec samowolki
komisja Macierewicza zlikwidowana - Macierewicz do Prokuratury - koniec samowolki

W 2023 roku nowy minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podjął decyzję o likwidacji podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza. Wcześniej, w grudniu 2022 roku, Kosiniak-Kamysz zdecydował o zaprzestaniu ochrony Macierewicza przez Żandarmerię Wojskową.

Koszty podkomisji smoleńskiej

Według szacunków wiceministra obrony narodowej Cezarego Tomczyka, koszty podkomisji smoleńskiej wyniosły w sumie 36 milionów złotych. Z tego na ekspertyzy wydano 13 milionów złotych. Tomczyk zwrócił uwagę, że dodatkowe 3 miliony złotych wydano na utrzymanie podkomisji po zakończeniu jej pracy.

Koszty ochrony Macierewicza

Z kolei ochrona Macierewicza przez Żandarmerię Wojskową kosztowała podatnika milion złotych w latach 2018-2023. Z tego samo paliwo kosztowało 230 tysięcy złotych.

Decyzja Kosiniaka-Kamysza o likwidacji podkomisji smoleńskiej spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród opinii publicznej. Wielu komentatorów oceniło, że podkomisja była polityczną farsą, która miała na celu odwrócenie uwagi od prawdziwych przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Z kolei decyzja o zaprzestaniu ochrony Macierewicza wywołała kontrowersje. Niektórzy komentatorzy zarzucili Kosiniak-Kamyszowi, że jest to decyzja polityczna, mająca na celu uciszenie byłego szefa MON.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia