Składka audiowizualna na telewizję

Składka audiowizualna na telewizję zastąpi abonament czyli jak po nowemu dobrać się do społeczeństwa

241

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Składka audiowizualna na telewizję Tuska. Abonament RTV w 2024 roku. Telewizor CRT WZE Ametyst 1011 lub 1012. Wystawa samochodów Prywatnego Muzeum Motoryzacji i Techniki w wytwórni Wódek Koneser.
Składka audiowizualna na telewizję Tuska. Abonament RTV w 2024 roku. Telewizor CRT WZE Ametyst 1011 lub 1012. Wystawa samochodów Prywatnego Muzeum Motoryzacji i Techniki w wytwórni Wódek Koneser.

Składka audiowizualna na siłą przejęte media to pomysł powracający po latach. KRRiT chce zreformować system opłat abonamentowych za media publiczne. Obecnie Poczta Polska jest odpowiedzialna za ściąganie abonamentu od osób, które posiadają radio lub telewizor. Stawki wynoszą 8,70 zł za radio i 27,30 zł za telewizor miesięcznie, z możliwością uzyskania 10% zniżki za wpłatę roczną. Jednak wiele osób unika płacenia abonamentu, co podważa skuteczność tego rozwiązania.

Tadeusz Kowalski, członek KRRiT, zaproponował nowy model opłat, który nie będzie zależał od posiadania odbiorników. Zamiast tego każde gospodarstwo domowe będzie musiało płacić tzw. „składkę audiowizualną”, która ma być pobierana prosto z konta. Kowalski twierdzi, że jest to sposób na dostosowanie się do europejskich standardów, zwłaszcza do systemu brytyjskiego. Według niego nowa opłata przyniesie dwie korzyści: usunięcie reklam z mediów publicznych i umorzenie kar za niepłacenie dotychczasowego abonamentu.

Składka audiowizualna na telewizję której nikt nie ogląda

Władza chce składek, danin i ogólnie grabienia społeczeństwa, tylko co w zamian. Co stanie się z osobami które płaciły dotychczas abonament bez względu na władzę. Czy nowa władza z pułkownikiem Sienkiewiczem ustawi ich pod pręgierzem, gdyż płacili na telewizję PiS-u. Dokąd to wszystko zmierza?

Czy obywatel ma prawo do niepłacenia abonamentu RTV? według komunisty Cimoszewicza! To płacicie, czy nie płacicie? Jak to tam u was jest!

Tusk: Wolę zapłacić cenę polityczną niż kazać płacić Polakom

Na koniec zapraszam do lektury artykułu Sławomir Zieliński dyrektorem biura programowego TVP

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia