Donald Trump przegrywa proces i sąd orzeka 83mln USD odszkodowania

Donald Trump przegrywa proces i musi zapłacić ponad 83 miliony dolarów w odszkodowania! Jury przyznało 65 milionów samej kary pieniężnej, łącznie z ośmiokrotnie większą sumą odszkodowania, niż zażądała pierwotnie E. Jean Carroll. Donald

161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trump Uznany Za Winnego - Wyrok i Wpływ na Politykę, ogłoszenie wyroku 11 lipca ostatecznie pokaże, jakie będą dalsze losy Donalda Trumpa
Trump Uznany Za Winnego - Wyrok i Wpływ na Politykę, ogłoszenie wyroku 11 lipca ostatecznie pokaże, jakie będą dalsze losy Donalda Trumpa

Jury stwierdził, że Donald Trump powinien zapłacić 83,3 miliona dolarów w ramach odszkodowania. To stanowi olśniewającą sumę i oznacza największy prawny cios dla byłego prezydenta, obecnie uwikłanego w liczne sprawy karno-cywilne podczas kampanii o Biały Dom. To już drugi raz w ciągu ostatniego roku, kiedy jury przyznało E. Jean Carroll miliony dolarów odszkodowania od Trumpa za jego sprośne i kłamliwe oświadczenia dyskredytujące ją oraz zaprzeczające jej oskarżeniom o gwałt.

To kolejny proces na rzecz zniesławionej przez Donalda Trumpa E. Jean Carroll

Tym razem werdykt ten był zupełnie inny – przyznano 65 milionów dolarów samej kary pieniężnej. Łączna kwota była ośmiokrotnie większa niż to, o co Carroll pierwotnie wniosła w swoim procesie. Choć wyrok ten prawdopodobnie zostanie zaskarżony, pojawia się on przed oczekiwaną decyzją sędziego w sprawie cywilnej oszustwa Trumpa. Może ona zagrozić imperium byłego prezydenta. To obok czterech aktów oskarżenia kryminalnego, które oczekują na rozprawę.

Kluczowe wnioski z procesu o zniesławienie i werdyktu obejmują kolejne potwierdzenie niekorzystnego dla Trumpa orzeczenia przez jury. W ciągu ostatniego roku Trump wielokrotnie atakował prokuratorów, którzy go ścigają, powódki przeciwko niemu i sędziów, którzy nadzorowali jego procesy. Jednak dziewięcioosobowe jury nie zawahało się. Przyznało Carroll 18,3 miliona dolarów odszkodowania kompensacyjnego. To jednak kary pieniężne, które przyniosły Carroll astronomiczną sumę: 65 milionów dolarów.

Czy kara powstrzyma Donalda Trumpa przed dalszym zniesławianiem Jean Carroll?

Jury uznało, że Trump powinien być ukarany wysoką kwotą, aby zmusić go do zaprzestania swojego zniesławiającego zachowania. Werdykt jest ważny nie tylko ze względu na kwotę odszkodowania. Także ze względu na przekaz, jaki przekazuje – że zwykli obywatele nie uwierzyli Trumpowi. Nie uwierzyli ani prokuratorom, mianowanym przez demokratów, ani sędziom, ani administracji jego potencjalnego przeciwnika politycznego w 2024 roku, prezydenta Joe Bidena.

Pomimo przyznanych środków, droga do tego, aby Carroll zobaczyła te pieniądze, jest jeszcze długa. Trump już zapowiedział, że odwoła się od tego orzeczenia, jak również od poprzedniego wyroku. Mimo że Trump zabezpieczył 5,5 miliona dolarów na kontrolowane konto sądowe w zeszłym roku, Carroll nie będzie miała dostępu do tych środków przed zakończeniem wszystkich apelacji, w tym potencjalnych do Sądu Najwyższego USA.

Jak widać droga do sprawiedliwości bywa długa i nie zawsze dobrze się kończy

Nieskończone odwołania i opóźnienia to znajoma taktyka dla Trumpa, który już odwołuje się od decyzji nowojorskiego sędziego, który uznał go za odpowiedzialnego za oszustwo. Przygotowuje się także do odwołania od orzeczenia w szerszej sprawie cywilnego oszustwa Nowojorskiego Prokuratora Generalnego, która może nastąpić już w przyszłym tygodniu.

W trakcie zamknięcia obrad w piątek, kiedy adwokat Carroll zaczynała swoje zakończenie, Trump podjął decyzję – nie zamierzał siedzieć i słuchać. Były prezydent wstał i wyszedł z sali sądowej w trakcie zakończenia mowy końcowej, a doradca Boris Epshteyn poszedł za nim. Sędzia odnotował, że Trump opuścił salę sądową.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia