Współpraca Prezydent RP – Minister MON jest OK?

Politycy Prezydent RP - Minister MON są zgodni w sprawach bezpieczeństwa i obronności. Planują modernizację techniczną WP i podporządkowanie wojsk specjalnych Sztabowi Generalnemu.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

min Władysław Kosiniak-Kamysz
min Władysław Kosiniak-Kamysz

Wydaje się, że współpraca ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza z prezydentem Andrzejem Dudą jest dobra. Obaj politycy podkreślają, że są zgodni w sprawach bezpieczeństwa i obronności. Jako dowód na to podają wspólne działania w reakcji na naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjski pocisk manewrujący w grudniu ub.r. Relacje Prezydent RP – Minister MON są poprawne.

Prezydent RP – Minister MON współdziałanie na rzecz bezpieczeństwa

Wicepremier Kosiniak-Kamysz zapowiada, że będzie kontynuował współpracę z prezydentem. Współpracę w zakresie modernizacji technicznej Wojska Polskiego, a także obsady stanowisk dowódcy generalnego i dowódcy WOT.

Obaj politycy są zgodni co do konieczności zwiększenia roli Sztabu Generalnego WP. W tym celu prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt ustawy. Projekt który przewiduje podporządkowanie mu Wojsk Specjalnych i komponentów wojsk (obrony cyberprzestrzeni, medycznych).

Oprócz tego, prezydent Duda planuje utworzyć stanowisko dowódcy połączonych sił. Projekt ustawy przewiduje również „stworzenie stałego planu obrony czyli planowania na czas występowania zagrożeń poniżej progu wojny”.

Wszystkie te działania wskazują na to, że współpraca ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza z prezydentem Andrzejem Dudą jest dobra i że obaj politycy są zaangażowani w zapewnienie bezpieczeństwa Polski.

Oczywiście, w każdej współpracy mogą się zdarzyć pewne napięcia czy różnice zdań. Jednak, biorąc pod uwagę informacje, które mi przedstawiłeś, wydaje się, że współpraca między tymi dwoma politykami jest konstruktywna i oparta na wzajemnym zrozumieniu.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia