Magazyn bimbru zlikwidowany na Podlasiu

Nielegalna wytwórnia alkoholu w Czarnej Białostockiej zlikwidowana

223

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

magazyn bimbru, bimbrownia w piwnicy
magazyn bimbru na Podlasiu pozwala na wytwarzanie i sprzedaż nielegalnego alkoholuDuring traditional distillation of alcohol and production of homemade tsipouro/raki

Magazyn bimbru zlikwidowany na Podlasiu. Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalną wytwórnię bimbru w Czarnej Białostockiej. W trakcie przeszukania posesji znaleźli ponad 3,2 tys. litrów nielegalnego alkoholu.

Bimber przechowywany był w kilkuset 5-litrowych plastikowych baniakach i szklanych butelkach o różnej pojemności. Mężczyzna, który był właścicielem posesji, został zatrzymany i usłyszał zarzuty przechowywania alkoholu bez znaków akcyzy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwsza tego typu akcja podlaskiej KAS w ostatnich dniach. Przed tygodniem funkcjonariusze zlikwidowali również rozlewnię nielegalnego alkoholu. Na posesji pod Białymstokiem oraz w trzech garażach w samym mieście znaleźli ponad 5 tys. litrów bimbru, aromaty i syropy do jego zabarwiania, etykiety, nakrętki i puste butelki do rozlewania takiego alkoholu. Zatrzymano dwie osoby.

Magazyn bimbru zlikwidowany – funkcjonariusze KAS ostrzegają

KAS przypomina, że kupowanie i spożywanie alkoholu z nielegalnych źródeł może być niebezpieczne dla zdrowia. Alkohol wytwarzany w nielegalnych warunkach często zawiera szkodliwe substancje, takie jak metanol, który może być śmiertelny.

Oprócz ryzyka dla zdrowia, produkcja, przechowywanie i sprzedaż nielegalnego alkoholu to również działanie na szkodę budżetu Polski. Od alkoholu pobiera się akcyzę, która jest jednym z głównych źródeł dochodów państwa.

W celu zapobiegania nielegalnej produkcji alkoholu, KAS kontroluje wybrane miejsca i pojazdy. Bimbrownictwo to problem, który występuje w Polsce od lat. Nielegalna produkcja alkoholu jest często ukryta w trudno dostępnych miejscach, takich jak lasy, opuszczone budynki lub piwnice. Za produkcję, przechowywanie i sprzedaż bimbru przewidziana jest kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności. Funkcjonariusze KAS prowadzą także działania edukacyjne, informując społeczeństwo o zagrożeniach związanych ze spożywaniem alkoholu z nielegalnych źródeł.

Jak KAS zwalcza nielegalną produkcję alkoholu?

To, że magazyn bimbru został zlikwidowany, stało się dzięki pracy Krajowej Administracji Skarbowej. Prowadzi ona działania kontrolne mające na celu zwalczanie nielegalnej produkcji alkoholu. Funkcjonariusze KAS wykorzystują różne metody, aby znaleźć bimbrownie, w tym:

• Informacje od społeczeństwa. KAS przyjmuje zgłoszenia od osób, które podejrzewają, że w ich okolicy może znajdować się bimbrownia.

• Działania operacyjne. Funkcjonariusze KAS prowadzą działania operacyjne, takie jak obserwacje i podsłuchy, aby ustalić, gdzie znajdują się wytwórnie nielegalnego alkoholu.

• Analiza danych. Funkcjonariusze KAS analizują dane z różnych źródeł, takich jak rejestry gruntów, rejestry pojazdów i rejestry firm, aby zidentyfikować potencjalne miejsca, w których mogą znajdować się bimbrownie.

Gdy KAS znajdzie bimbrownię, funkcjonariusze przeprowadzają kontrolę. Obejmuje ona sprawdzenie, czy w konkretnym miejscu znajdują się urządzenia do produkcji alkoholu, takie jak kotły, nalewaki i pojemniki do przechowywania bimbru. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy alkohol jest oznaczony znakami akcyzy.

Zobacz, jak funkcjonariusze KAS likwidują bimbrownię, oglądając ten film.

Przeczytaj też, jak przebiega detoks alkoholowy.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia