TOP5 atrakcji w Liverpoolu – co warto zobaczyć?

TOP5 atrakcji w Liverpoolu. Zobacz najważniejsze miejsca w jednym z 10 największych miast Wielkiej Brytanii. Liverpool skrywa wiele tajemnic, a miedzy nimi większość z tych związanych z kwartetem the Beatles. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę odwiedzając Liverpool!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

TOP5 atrakcji w Liverpoolu
TOP5 atrakcji w Liverpoolu - przewodnik

Liverpool znajduje się w gronie dziesięciu największych miast Wielkiej Brytanii. Ten portowy ośrodek wciąż skrywa wiele tajemnic i atrakcji, pozostaje nieodkryty dla rzeszy turystów. Co warto zobaczyć w miejsce Beatlesów? TOP5 atrakcji w Liverpoolu – przewodnik on-line.

Celowo pomijamy miejsca bezpośrednio związane z słynnym kwartetem, gdyż… natkniecie się na nie na każdym kroku. W mieście znajduje się mnóstwo pomników, wystaw, plakatów czy ekspozycji poświęconych legendarnej czwórce muzyków, ich dziedzictwo dostrzeżecie właściwie wszędzie.

Anfield 

Obowiązkowy punkt, niezmiennie przyciągający wiele osób. Chociaż w Liverpoolu swoją siedzibę ma jeszcze jeden wielki angielski klub, Everton, to jednak dom “The Reds” cieszy się znacznie większym zainteresowaniem. Liverpool FC znajduje się w czołówce drużyn piłkarskich w ujęciu globalnym, napisał piękną kartę historii w rozgrywkach europejskich. Anfield zaś jest namacalnym dowodem tych wszystkich niezwykłych wydarzeń.

Poza samym stadionem, który urósł już do miana kultowego, warto odwiedzić muzeum “The Reds”, gdzie znajdziemy liczne pamiątki odnoszące się do największych sukcesów zespołu. Część przedmiotów jest poświęcona Jerzemu Dudkowi – Polak zdobył z Anglikami między innymi trofeum Ligi Mistrzów. 

Niezapomnianym przeżyciem jest tym samym wizyta na Anfield połączona z meczem Liverpoolu FC. Aby sprawdzić terminarz spotkań “The Reds”, możecie wykorzystać Superbet kod promocyjny. Dzięki niemu uzyskacie dostęp do wygodnego kalendarza rozgrywek.

Królewskie Doki Alberta

Liverpool nie zatracił swojego portowego charakteru między innymi dzięki wspomnianym kompleksowi budowli z XIX wieku. Ich znakiem charakterystycznym jest brak drewna konstrukcyjnego, projekty oparto na cegle, kamieniu i żeliwie, dzięki czemu całość zyskała cechy industrialne i wciąż zachwycające mimo upływu lat.

Królewskie Doki Alberta oferują szereg atrakcji. Intrygujący może być już sam spacer i chłonięcie klimatu całego Liverpoolu. Ponadto warto odwiedzić lokalne restauracje, puby lub muzea. Nad brzegiem rzeki Mersey znajduje się też Wheel of Liverpool, dzięki któremu możemy obejrzeć miasto z wysokości bagatela 60 metrów.

Tate Liverpool

Tate Liverpool to muzeum dedykowane sztuce nowoczesnej. Jest częścią kompleksu Tate – pozostałe siedziby znajdują się w Londynie oraz Kornwalii. Budynek w Liverpoolu otworzono w 1988 roku, a wśród eksponatów znajdziemy między innymi dzieła Auguste’a Rodina, Pabla Picassa, Pierre’a Bonnarda oraz Edgara Degasa. Tate Liverpool znajduje się na terenie Królewskich Doków Alberta. 

Muzeum Morskie

Któż z nas nie słyszał o Titanicu? Chyba nikt. W Liverpoolu ten legendarny statek ma wyjątkowe znaczenie, bo chociaż nigdy nie zawitał do tutejszego portu, to właśnie nad rzeką Mersey swoją siedzibę miała spółka White Star, która zarządzała ikonicznym transatlantykiem. 

W Muzeum Morskim poznamy historię nie tylko Titanica, ale też Lusitanii, czyli statku uważanego niegdyś za najbardziej luksusowy na całym świecie. Dzieje Lusitanii również są tragiczne, gdyż zatonęła w 1915 roku, zaledwie dziewięć lat po wodowaniu. W trakcie I wojny światowej została zaatakowana przez niemiecki okręt podwodny U-20.

Katedra w Liverpoolu

Budynek ten jest największą katedrą anglikańską w Wielkiej Brytanii i piątą na całym świecie. Jeśli wejdziemy na przynależną do niej wieżę, będziemy mogli podziwiać widok roztaczający się na cały Liverpool. Co ciekawe, budowa rozpoczęła się już w 1904 roku, ale całość została wykończona dopiero w 1978 roku. Przez ten czas styl architektoniczny katedry przeszedł w neogotyk. Oto TOP5 atrakcji w Liverpoolu – nasz przewodnik.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia