Silny wiatr w Willingen – Niemcy stają się synonimem CHAOSU

Puchar Świata w skokach narciarskich w Willingen stał pod znakiem silnego wiatru. Aleksander Zniszczoł ukończył zawody na 8 miejscu! Potrzebne są sztuczne toru lodowe, bo wiatr i deszcze narażają skoczków na niebezpieczeństwo.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Silny wiatr w Willingen chaos organizacyjny w skokach
Silny wiatr w Willingen chaos organizacyjny w skokach - popis nieudolności Niemców

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen stały pod znakiem chaosu organizacyjnego i silnego wiatru, co stwarzało realne zagrożenie dla bezpieczeństwa skoczków. Dzięki temu Aleksander Zniszczoł prowadząc po pierwszej serii zakończył zawody na 8 miejscu!!!

Chaos organizacyjny i bezpieczeństwo skoczków na skraju

Brak sztucznych torów lodowych w XXI wieku jest niedopuszczalny. Ulewny deszcz, który nawiedził Willingen, powodował ogromne problemy na rozbiegu skoczni. FIS i niemieccy organizatorzy ignorowali problem, narażając zawodników na niebezpieczeństwo. Silny wiatr również dał się we znaki. W sobotę kwalifikacje musiały zostać przełożone na niedzielę, a i wtedy warunki skakania były dalekie od idealnych. Duże różnice w sile wiatru powodowały, że zawody stały się loterią, w której o sukcesie decydowało szczęście, a nie umiejętności.

Kibice byli rozczarowani poziomem zawodów, a skoczkowie narzekali na warunki i wyrażali obawy o swoje bezpieczeństwo. Cała sytuacja pokazała, że FIS musi doprowadzić do poprawy warunków w Willingen, przede wszystkim poprzez zamontowanie sztucznych torów lodowych. Organizatorzy muszą również lepiej reagować na silny wiatr i w razie potrzeby przekładać lub odwoływać zawody. Bezpieczeństwo zawodników musi być priorytetem.

Skutki złych decyzji organizatorów to loteria

  • Zawody były loterią, w której decydował wiatr, a nie umiejętności zawodników.
  • Kibice byli rozczarowani poziomem zawodów.
  • Skoczkowie narzekali na warunki i wyrażali obawy o swoje bezpieczeństwo.

Na prawdę zdumiewające że to wszystko było w Niemczech i transmitowane w TV na żywo na cały Świat. Kiedyś powiedziano by że takie prowadzenie zawodów to pewnie w Polsce. Nie, zamieniliśmy się miejscami z Niemcami. Z jednej strony to dobre bo stajemy się wzorem w coraz większej ilości dziedzin(wyłączając politykę)

Wnioski:

  • FIS musi doprowadzić do poprawy warunków w Willingen, m.in. poprzez zamontowanie sztucznych torów lodowych.
  • Organizatorzy muszą lepiej reagować na silny wiatr i w razie potrzeby przekładać lub odwoływać zawody.
  • Bezpieczeństwo zawodników musi być priorytetem.

Podsumowując, chaos organizacyjny i silny wiatr w Willingen rzuciły cień na Puchar Świata w skokach narciarskich. FIS i organizatorzy muszą wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i podjąć kroki, aby poprawić warunki w przyszłych zawodach. Bezpieczeństwo skoczków musi być priorytetem.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia