Legia zaczyna rundę wiosenną

Legia zaczyna rundę wiosenną

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Legia zaczyna rundę wiosenną
Legia zaczyna rundę wiosenną

Legia zaczyna rundę wiosenną. Już w najbliższy piątek (9 lutego) Legia Warszawa zaczyna rundę wiosenną spotkaniem ligowym w Chorzowie z Ruchem. Luty może okazać się dla legionistów miesiącem prawdy ponieważ w stolicy wciąż marzą o odzyskaniu po 3 latach mistrzostwa Polski. Do tego bezapelacyjnie potrzebne jest zwycięstwo ze Ślązakami, a także dobre występy w starciach z Puszczą i Koroną również w obecnym miesiącu aby realnie myśleć o „majstrze”. Poza tym podopiecznych Kosty Runjaicia czeka także rywalizacja z norweskim FK Molde w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, której początek w następny czwartek. Zimą w warszawskim klubie nie działo się zbyt wiele, a najgłośniejszym transferem, niestety odchodzącym był Bartosz Ślisz, który jednak może okazać się bolesny ponieważ był on podstawowym graczem. Głośno także było o przyjściu do „Wojskowych” Japończyka Ryoyu Morishity choć to raczej ze względu na jego narodowość.

Legia zaczyna rundę wiosenną – roszady przy łazienkowskiej

Oprócz Japończyka w ostatnim czasie z ligi kosowskiej pozyskano także Oendrima Zybę, który był co prawda podstawowym zawodnikiem w tamtejszej lidze. Problem w tym, że Zyba był pierwszoplanowym piłkarzem w lidze Kosowa, która lekko mówiąc nie budzi respektu. Co prawda Morishita podobno pozytywnie prezentował się podczas zimowych przygotowań, o Zybie za to nic nie wiadomo. To wszystko sprawia, że nie wiadomo czego się po tych zawodnikach spodziewać. Poza wymienionym wcześniej Śliszem z klubu odeszło kilku zawodników na wypożyczenia lub definitywnie, ale nie byli to kluczowi gracze. Do tego grona należą Patryk Sokołowski, Lindsay Rose, Igor Strzałek, Cezary Miszta, Gabriel Kobylak, Makana Baku i Robert Pich.

Legia zaczyna rundę wiosenną – Ruch Chorzów pod ścianą

Jak już wspomniałem, w najbliższy piątek Legia Warszawa wznowi rozgrywki spotkaniem z Ruchem w Chorzowie. Teoretycznie jest to wymarzony przeciwnik na pierwszy mecz o stawkę po przerwie zimowej. „Niebiescy” ugrzęźli w strefie spadkowej na 15 miejscu mając na koncie 13 „oczek”, a do bezpiecznej pozycji czyli 15-tej Warty Poznań tracą 6 punktów i są na dobrej drodze do pierwszej ligi. Wiadomo jednak, że najbardziej wszyscy w Ekstraklasie „spinają” się na mecz z Legią, a szczególnie Ślązacy. Z tego też powodu dla legionistów może być to ciężka przeprawa. W dodatku zawodników Janusza Niedźwiedzia prawdopodobnie będzie wspierało ponad 40 tysięcy kibiców co tylko może ich ponieść do wygranej. Z drugiej strony w „kotle czarownic” bo tak nazywa się Stadion Śląski jest największy sektor gości w Polsce liczący nieco ponad 4 tysiące miejsc. Bardzo możliwe, że cały zapełni się fanami z Warszawy więc można spodziewać się ciekawego spotkania.

Legia zaczyna rundę wiosenną – Legia Warszawa

Legia Warszawa to polski zespół piłkarski z siedzibą w Warszawie. Klub powstał w 1916 roku i ma na swoim koncie 15 tytułów mistrza Polski, 20 Pucharów i 5 Superpucharów Polski. Legia to marka odnosząca największe sukcesy w europejskich rozgrywkach, mająca na swoim koncie półfinał Pucharu Europy w 1970 i ćwierćfinał Ligi Mistrzów w 1996 roku. Siedzibą klubu jest Stadion Wojska Polskiego, który może pomieścić 31 800 widzów. Stadion wybudowano w 1930 roku i był kilkakrotnie odnawiany aż w 2010 roku na miejscu starego stanął obecny. Największymi rywalami Legii są m. in. Widzew Łódź, Polonia Warszawa i Lech Poznań. Legia jest jednym z najpopularniejszych klubów w Polsce i ma rzeszę fanów. Kibice klubu są znani z pełnego pasji kibicowania i masowo podróżują na mecze wyjazdowe. Legia Warszawa to odnoszący sukcesy i dobrze wspierany klub z bogatą historią.

Legia zaczyna rundę wiosenną – Ruch Chorzów


Ruch Chorzów to polski klub piłkarski z siedzibą w Chorzowie. Klub powstał w 1920 roku i ma na swoim koncie 14 tytułów mistrza Polski, 3 Puchary Polski. Siedzibą klubu jest Stadion Śląski, który może pomieścić ponad 50 tysięcy widzów. Stadion powstał w 1956 roku i był kilkakrotnie odnawiany, ostatnio w 2017 roku. Największymi rywalami Ruchu są m. in. Górnik Zabrze i Polonia Bytom. Ruch Chorzów to odnoszący sukcesy i dobrze wspierany klub z bogatą historią. Klub jest jednym z najpopularniejszych klubów w Polsce i ma rzeszę fanów. Ruch to także jeden z odnoszących największe sukcesy polskich klubów w europejskich pucharach.

Mecz Ruch Chorzów – Legia Warszawa odbędzie się w piątek 9 lutego o godzinie 20-30 w Chorzowie.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o grają najmocniejsze ligi europejskie

Brak postów do wyświetlenia