Chaos przed Sejmem: wyjątkowo celna riposta Tuska

Rozegrała się dantejska scena przed Sejmem. Przepychanki ze Strażą Marszałkowską i riposta Tuska. Dowiedz się jak błyskotliwie skontrował prezesa Kaczyńskiego

195

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Panie premierze woli pan Nintendo czy Pegasusa
Panie premierze woli pan Nintendo, Xbox czy Pegasusa

Przed Sejmem rozegrała się dantejska scena. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, pozbawieni mandatów po grudniowym wyroku skazującym, forsowali wejście do budynku. Doszło do przepychanek ze Strażą Marszałkowską. Riposta Tuska jak z kabaretu.

Życie to kabaret a tu potrzeba błyskotliwych reakcji

Jarosław Kaczyński w swojej reakcji uderzył w opozycję. Nazwał ją „bandą złodziei przerażonych Pegasusem” i oskarżył o blokowanie dostępu do Sejmu. Premier Donald Tusk błyskotliwie skontrował. Na portalu X napisał: „’Banda złodziei przerażonych tym Pegasusem’ – powiedział prezes Kaczyński. Sam bym tego lepiej nie ujął.” A przypominam że u nas na portalu jest sonda co do Pegasusa i Nintendo w tle riposta Tuska

Sytuacja jest napięta. Spór o wygaszone mandaty splata się z aferą Pegasusa, rzucając cień na polską scenę polityczną. Kaczyński atakuje większość parlamentarną, a Tusk ripostuje, odsłaniając histerię władzy, która kiedyś sama była opozycją. Incydent przed Sejmem to kolejny akt w dramacie polskiej polityki. Pozostaje pytanie, jakie będą jego dalsze sceny.

Spór wokół Pegasusa i atak na sejmową większość

Pierwsze doniesienia o użyciu Pegasusa w Polsce pojawiły się w 2019 roku. Wówczas Citizen Lab, kanadyjska organizacja badająca cyberbezpieczeństwo, opublikowała raport, w którym wskazano, że numery telefonów polskich senatorów Krzysztofa Brejzy i Romana Giertycha były celem ataków Pegasusa. W 2021 roku „Gazeta Wyborcza” i „Project Pegasus” ujawniły, że Pegasus był używany do inwigilacji polskich opozycjonistów, dziennikarzy, prawników i innych osób krytycznych wobec rządu PiS. Na liście ofiar znaleźli się m.in. prokurator Ewa Wrzosek, senator Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i mec. Marcin Wąsek.

Rząd PiS początkowo zaprzeczał użyciu Pegasusa, a potem twierdził, że program był używany legalnie do walki z terroryzmem i cyberprzestępczością. Jednak nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie tych twierdzeń. Afera Pegasus wywołała ogromne oburzenie w Polsce i na świecie. Parlament Europejski powołał komisję śledczą ds. Pegasusa, która bada nadużycia tego programu w różnych krajach. W Polsce trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie inwigilacji Pegasusem.

Obecna sytuacja:

Do tej pory nie wiadomo, kto zlecił inwigilację Pegasusem i kto za nią odpowiada. PiS nadal nie ujawnia informacji na temat zakupu i używania tego programu.

Pegasus to symbol nadużyć władzy i łamania praw człowieka. Afera Pegasus rzuca cień na polską demokrację i podważa zaufanie do państwa.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia